Koduse rallihooaja avab Grossi Toidukaubad Viru Rally

Üleeile algas võistlejate registreerimine Viru autorallile, mis sõidetakse Lääne-Virumaa teedel laupäeval, 4. juulil. Tegemist on Eesti autoralli meistrivõistluste esimese etapiga, mis varasema kalenderplaani põhjal pidi toimuma juunis, kuid lükkus koroonakriisi tõttu edasi.

Ralli peakorraldaja, MTÜ Viru Ralli esindaja Andres Ots rääkis, et majanduslikest oludest ja kriisijärgsest ajast lähtuvalt toimub ralli ühepäevase võistlusena, koosnedes seitsmest kiiruskatsest. „Peame arvestama ka pealtvaatajate terviseohutusega, me ei tohi ühte vaatamiskohta lubada liigpalju rahvast,“ ütles ta.

„Kahjuks ei saa läbi viia ka võistluse pidulikku avamist ja lõpetamist, samuti ei luba me pealtvaatajaid ralliautode teenindusalasse, kuid toimub Rakvere linnakatse ja n-ö tavakatsete ääres on samuti piisavalt ruumi, et kõik huvilised hajutatult ära mahuksid,“ sõnas korraldaja.

Andres Ots andis mõista, et võistlemise vastu on huvi tundnud mitu atraktiivset ralliekipaaži. „Nimesid ei saa veel öelda, aga kõik rallisõbrad taipavad isegi: rallimeestel (ja ka naistel) on suur võistlusnälg ja Viru ralli on üks esimesi autospordivõistlusi terves Euroopas pärast koroonakriisi. Meie tavapärased sagedased külalised Venemaalt ei saa tulla, aga mujalt on huvi tuntud kõvasti,“ rääkis ta.

Kuulutaja

Möödunud aastal võitsid Viru ralli Georg Gross ja Raigo Mõlder. Foto: Ray Põder