Kadrina kardipoiss tuli meistrivõistlustel kokkuvõttes seitsmendaks

Eric Marcus Jaanimets saavutas kardispordi Eesti meistrivõistluste hooaja viimasel võistlusel neljanda koha ja tuli kokkuvõttes seitsmendaks.

Kardispordi meistrivõistluste hooaja viimane etapp 14. septembril Aravetel toimus sügisestes ilmaoludes –kord sadas vihma, siis paistis päike ning rajaolud olid väga keerulised ja muutlikud.

„Hommikuses kvalifikatsioonis sõitis Eric Marcus välja neljanda aja, kaotades kolmandale kohale 55 sajandikku. Esimene eelfinaal algas hästi ja Eric Marcus sai stardist minema liidrite tempos. Viiendal ringil ühel möödasõidu katsel põrkas ta aga konkurendiga kokku ning kaotas mitu kohta. Finišis oli ta kolmeteistkümnes. Teise eelfinaalsõidu ajal sadas vihma ning keerulistes tingimustes saavutas Eric Marcus kaheksanda koha,“ kommenteeris noormehe isa ja treener Urmas Jaanimets.

Finaalsõitu alustas Kadrina kardisportlane kümnendalt kohalt. „Eduka stardi järel tõusis Eric Marcus viiendale kohale. Kolmandal ringil tegi ta oskusliku möödasõidu ning tõusis neljandaks. Ja finišeeris selle hooaja viimasel võistlusel kõrgel neljandal kohal,“ rõõmustas Urmas Jaanimets.

Võistlushooaja kokkuvõttes saavutas Eric Marcus Jaanimets seitsmenda postisooni. Mini 60 klassis osales kokku 27 sõitjat Eestist ja Soomest.

Kuulutaja

Eric Marcus Jaanimets võistlustules.

Foto: Pille Russi