Kehalas peeti rallikrossi EMV 5. etapp

kehala

Möödunud laupäeval toimus Kehalas Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis 2018 sarja viies etapp. 43 osalejat panid jõuvahekordi paika neljas võistlusklassis, millest kahel olid juures ka juuniorklassid. Kehala rallikrossirada, kus meistrisarja üle-eelmisel etapil nähti tõsist vaeva masinate rajal hoidmisega, oli sel korral sõitjate vastu heldem, ent võistluspinge püsis kuni finaalide viimaste ringideni.

Kui eelmisel etapil Missos saavutas esiveoliste klassis võidu Andre Kurg, siis sel korral oli võidumees nüüd juba oma autoga rajale tulnud Janno Ligur. Kurg platseerus teiseks. Juunioride klassi parim oli Marko Andreas Muru.

Tagaveoliste klassis hooaja alguses väga kiiret sõitu näidanud ning favoriidistaatusesse tõusnud Rommi Pukk, kes järgnevatel etappidel tehnikaprobleemidega maadles, võttis lõpuks oma esimese etapivõidu. Sarja üldliider Margo Soomets, kes naljalt jalga gaaspedaalilt maha ei võta, ületas finišijoone teisena.

Krosskartide võistlus kulges Eero Nõgese taktikepi all, kelle järel saavutas teise koha Kenneth Pohl. Tooni andsid selles klassis ka juuniorid Josep Ralf Nõgene ja Sander Sepp. Kui eelringides oli domineerivam pigem Joosep Ralf Nõgene, siis finaalis kimas ettepoole Sepp.

Nelikveoliste klassis liikus hetkel veel tagaajajarollis olev Raini Roomets sarja üldliidrile ja kahekordsele Eesti meistrile Andri Õunale jälle sammukese lähemale, napsates tema ees etapivõidu.

Rallikrossi Eesti meistrivõistluste kuues etapp toimub juba 11. augustil Vasalemmas.

Kuulutaja

Esiveoliste klassi etapivõidu saavutas Janno Ligur.

Foto: Marko Leesi