Kerdo Mölder – unistus lauljaks saamisest viis Respektini

kerdomölder3

1999. aasta detsembris kõlas Raadio Elmari eetris esmakordselt laul „Jää“. Esitajaiks olid Kerdo Mölder ja Respekt, kel tänavu on plaanis salvestada oma neljas plaat ning teha uus muusikavideo, mis filmitakse Itaalias ning kus teeb kaasa ka Henrik Normann.

Hillar Kohv

Kerdo Mölder, teie lapsepõlv?

Olen sündinud Tallinnas ja kasvanud armsas väikelinnas Keilas. Lapsepõlves oli mul mitmeid unistusi ja suurem osa neist on tänaseks ka täitunud. Enamasti unistasin, et minust saab kunagi laulja ja ma lahutan publiku meelt, mida täna aktiivselt ja rõõmuga ka teen.

Õppisin Keila Gümnaasiumis ja hiljem Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumis. Kahjuks jätsin aga pooleli turunduseriala Mainori koolis.

Huvi laulmise vastu oli mul juba enne kooli ja seetõttu viis ema mind ka lauluklassi. Esimene laul „Jää“ kõlas esmakordselt Raadio Elmari saates „Tuleristsed“ 1999. aasta detsembris.

Millal ja kuidas loodi ansambel Respekt?

Respekt loodi juba 1999. aastal, kuid siis ei olnud kollektiivil piisavalt aktiivsust, et läbi murda. Ka minu enda elus olid suurte muutuste ajad. Muidugi oli tollal ka raskem muusikaturul läbi murda – täna on see tänu internetile ja sotsiaalmeediale tunduvalt lihtsam ja eks just nende kaudu ongi Respekt endale tugevad tiivad saanud.

2008. aastal taaselustasin kollektiivi ning salvestasime koos Jane Kruusmaaga meie ühise esimese laulu „Ootan sind“. Janega olen tänaseni koos ja ei kujutagi enda kõrval kedagi teist ette.

Respekt andis kuu aega tagasi välja kolmanda täispika albumi ning hetkel tegeleme juba ka neljanda albumiga, mille loodame poelettidele saada aasta lõpuks.

Kas olete ka uusi laule salvestanud?

Alustame lähiajal neljanda albumi materjali salvestamisega, nii et uusi laule on tulemas palju. Sellele albumile on planeeritud 20 tuliuut laulu, mille aktiivsem salvestamine algab suvel.

Huvialad?

Film, film ja veel kord film. Ma armastan filmide vaatamist. Kogun ka DVDfilme, mida on mu kogus mitusada. Armastan kinos käia ja austan näitlejaid ning nende tööd. Mulle meeldib vaadata tõsiseid filme, peamiselt tõsielul põhinevaid. Muidugi vaatan ka komöödiat, põnevust ja õudusfilme, vastavalt meeleolule. Minu sõbrad juba teavad, et kui Kerdo hakkab filmi vaatama, siis peab olema vaikus, sest filmi vaatamise juures on väga oluline iga efekt, iga heli ja meloodia.

Perekond ja lapsed?

Mul on kaks imearmast last, kelle üle olen iga oma elusekund uhke ja veel kord uhke. 12 aastane poeg Kris-Kervin ja 10aastane tütar Ave-Marleen.

Põnevaimad seigad senisest elust?

Oeh, mu elu ongi olnud nagu üks pikk ja läbinisti põnev film, mille püüan saada ka suure raamatu kaante vahele.

Minu üks unistustest ongi välja anda üks õpetlik ja läbinisti aus elulooraamat, millega tänasel päeval vaikselt juba ka tegelen.

Millist muusikat te ise kuulate?

Kuulan palju retromuusikat. Kui kedagi täpsemalt välja tuua, siis austan väga Celine Dioni ja kadunud Whitney Houstonit.

Millist raadiojaama te enim kuulate?

Kuulan viimasel ajal vähe raadiot, aga minu autos mängib alatasa CDplaat, kuhu on koondatud muusika, mida plaanime salvestada neljanda albumi tarbeks. Kuna sellele muusikale on vaja kirjutada sõnad ja need on kõige kergemad tulema just autoroolis, siis olengi oma autosse varunud mitu kaustikut ja vastava muusikaga CDplaadi.

Tulles esinemiselt, on suurema osa ajast minu autos vaikus. Viimasel ajal naudin seda eriti palju. Kui aga harva raadiot kuulan, siis kuulub minu süda Retro FMile.

Mida põnevat meenutaksite eelmisest aastast?

Ma arvan, et üks põnevam hetk eelmisest aastast oli sõnade kirjutamine laulule „Hullund“, millele kulus vaid 15 minutit. See on  nõutuim laul meie esinemistel ja see ajab ka meid ennast laval hulluks. Muidugi ka Kuldne Plaat, mille saime kategoorias „Aasta artist internetis“.

Isiklikus elus võin põnevaks nimetada väga seiklusterohket sünnipäeva-trippi Itaaliasse koos oma kõige kallima sõbraga. Ja muidugi ka puhkus Londonis, kus käisin suurepärase filmi “Diana” esilinastusel – mul õnnestus oma lemmiknäitlejalt Naomi Wattsilt ka autogramm saada.

Oma põnevate juhtumiste esikohale paigutan aga paiga, kuhu on jäänud minu ja minu sõbra süda: Goa on koht Indias, mille järele minu süda igatseb iga päev. See on minu hinge vabaduse maa. Oleme sõbraga vandunud, et oma vanaduspõlve veedame seal.

Millised on teie plaanid?

Respekti suurim plaan on jõuludeks valmis saada neljas album ja muusikavideo ühele uuele ballaadile, milles teeb kaasa ka Henrik Normann. Tahame selle salvestada kaunis Itaalia väikelinnas, mille avastasin eelmisel aastal oma sünnipäeva-tripil.

Kas teil on midagi ka südamel, mille sooviksite ära öelda?

Soovin vaid, et me hoiaks rohkem lähedasi ja märkaks rohkem ümbritsevat, ning palun: ärge sattuge sotsiaalmeedia küüsi, vaid teadke, et õige elu on teie enda ümber, mitte arvutis. Ära tee midagi vaid selleks, et saaks kirja postituse Facebookis ja mõne „like´i“,  tee seda, mida päriselt ka teha tahad. Tee kõik, et sina ise ning sinu lähedased oleksid ka päris elus õnnelikud.

Ma pole kunagi sallinud vägivalda ja kui mees juba korra oma naise pihta käe tõstab, siis peab naisele piisama sellest ühest korrast, et pakkida asjad ja tema juurest lahkuda. Ükski löök ei saa olla kunagi põhjendatud ning mehel, kes lööb naist, tuleks käed otsast raiuda, ta ei väärigi mehe nime.