Kerge komöödia peresuhetest

Filmi peategelasteks on isa Salvo, keda kehastab Robert De Niro. Foto: pressimaterjalid

Eelmisel nädalal jõudis kinodesse värske komöödia „Minu pöörane paps“, mille vaieldamatuks tõmbenumbriks on 79-aastane Robert De Niro.

Margit Adorf

Filmi peategelasteks on isa Salvo (Robert De Niro) ja poeg Sebastian (Sebastian Maniscalco), kes elavad USA-s ja on pärit Itaaliast. Ameerikasse rändas isa selleks, et pojale paremat elu pakkuda ja kuigi mees pole oma tööga kõikide võimaluste maal just rikkaks saanud, siis ometi omab ta juuksurisalongi ja ta on omal alal tunnustatud tegija. Poeg on nüüd lõpuks ometi leidnud endale pruudi Ellie (Leslie Bibb), kes on pärit pururikkast, USAs juba mitmeid põlvkondi kanda kinnitanud suguvõsast ja kellesarnaseid isa kuigivõrd ei salli.

Kogu lugu hakkabki keerlema selle ümber, kuidas kokku saab rikas ameerika suguvõsa ja vaene itaalia pagulane ning kuidas Sebastian soovib oma pruuti naiseks kosida. Muidugi kerkib teele mitmeid takistusi, näiteks on pojal vaja isa käest saada vanaema kihlasõrmus, kuid selleks tulebki eelnevalt isa tulevase äia ja ämmaga tutvustada.

See film kuulub turvaliste komejantide kategooriasse, kus väga hulle konflikte ei teki. Vahepeal leiduvad mõned nn „jalaga munadesse“ naljad, natuke aasitakse itaallaste teemadel, pisut tögatakse rikkaid, kuid valdavalt jäädakse siiski turvaliselt lõbusaks ja kõik laabub. Põhisõnumina tuleb esile, et maailmas on kõige tähtsam asi perekond ja seda tuleb hoida. Kosimine lõpuks õnnestub ja kõik on õnnelikud.

Robert De Niro on varemgi kergetes komöödiates üles astunud. Kergendustundega võib öelda, et midagi hullu ekraanil toimuma ei hakka – film on korralik keskmine ja ühegi näitleja pärast piinlikkust tundma ei pea. Vananevate staaridega võib mõnikord juhtuda, et vastu võetakse ka kahtlase väärtusega projekte, mille võinuks tegemata jätta, õnneks see komöödia veab välja. Tegu on küll nišitootega, sega kellele sellised USA-itaalia komöödiad varem pole meeldinud, siis ei meeldi seegi, aga kellele sarnased naljalood istuvad, siis naerda või vähemalt muheleda saate küll ja kokkuvõttes on film hästi nunnu.

Kui ma oleks täna praegu puberteetik, siis mulle selline film väga meeldiks, sest teismelisena mulle niisugused lihtsad komöödiad sobisid hästi. Tegid tuju heaks ja miski ei jäänud hiljem painama. Soe, sõbralik, turvaline komöödia, mis mõjub lohutavalt, kui seda peaks vaja olema.

Filmi režissööriks on itaallanna Laura Terruso, selles mõttes võib öelda, et vähemasti ei viska itaallaste üle nalja mõne teise rahvuse esindajad, kes ehk matsu ei jaga. Terruso on varemgi teinud komöödiafilme, seejuures ka stsenaristina. Seekordse stsenaariumi üheks autoriks on aga Sebastian Maniscalco, kes mängib ka poja rolli. Maniscalco on stsenaariumisse sisse pannud omaenda eluseikasid. Näiteks kolis tema isa 15-aastasena Sitsiiliast USAsse, õppis kosmeetikuks ja töötas hiljem juuksurisalongis. Maniscalco enda isa on Salvo prototüübiks.

Tema isa on filmi näinud ja oli selle ajal pisaraid valanud, nagu  Maniscalco filmiajakirjale Variety antud intervjuus tunnistas. Isa on muidu poja suhtes ausameelne kriitik ja kui midagi valesti on, siis armu ei anna. Seega võib filmi julgesti vaatama minna, sest asjaosaline ise on sellele oma liigutuspisaratega heakskiidu andnud.

Lõpetuseks veidi ka kõrvalist juttu isaduse teemadel – kas teadsite, et Robert De Niro sai hiljuti taas isaks? Selle aasta maikuu alguses sündis tal seitsmes laps, koos elukaaslase Tiffany Cheniga. Lapse nimeks sai Gia Virginia Chen-De Niro. Robert De Niro vanim laps on praegu 51-aastane, lisaks on tal veel posu lapsi eri vanuses: 46-aastane, 25-aastane ja 27-aastased kaksikud, 11-aastane tütar. Nüüd siis ka ühekuune. Tundub, et De Nirole meeldib isa olla ja miks mitte, kui seda endale lubada saab.

Veel üks täiesti kõrvaline seik isadusest – selle artikli kirjutamise päeval tuli välja uudis, et De Niro ei ole enam Hollywoodi kõige vanem värskelt isaks saanud staar. Ka 83-aastane Al Pacino on uuesti isaks saamas, koos oma 29-aastase naise Noor Alfallahiga. Pacinol on lapsi siiski vähem, oodatav beebi on tema neljas laps.

Vaat niisugused lood on siis nende itaalia meestega ja isadusega. Minge vaadake komöödiat ja lootke, et ka ise suudate niisuguses vanuses veel nii elujõulised olla. Naer pikendab eluiga.