Kuidas rahaga targem olla

Kui pandeemia õpetas meile midagi rahanduse ja meid ümbritseva maailma kohta, siis seda, kui suurt mõju võib pealtnäha mitteseotud kahetsusväärne olukord maailmamajandusele avaldada. Sel määral, mil see mõjutab meist igaüht. Kui kõik toimib plaanipäraselt, märkame harva asju, mis on tavapärasest erinevad. Just siis, kui asjad hakkavad sünged välja nägema, hakkame muutusi märkama. 

Kuna majandus on pandeemiast taastumas, on hea aeg meelde tuletada, millest koosneb hea finantsstrateegia. Finantskirjaoskus on oskus, nagu kõik muugi, ja selle teadmiste parandamiseks peame pöörama tähelepanu oma kulutamisharjumustele, rahavoogudele ja sellele, kuidas otsustame olemasoleva sularahaga ümber käia.

On lihtsaid, kuid tõhusaid strateegiaid, mida saate rahaga targemaks saamiseks kasutada. Seega kaaluge paari nõuannet, mis võivad teie elukvaliteeti oluliselt parandada ja viia stressivaba eluni.

  • Tehke oma rahalised eesmärgid selgeks

Piisab oma pangakonto seisu heast mõistmisest, kuid raha nutikaks käsitlemiseks on vaja palju enamat. Selgelt piiritletud eesmärkide olemasolu aitab siin oluliselt kaasa ja võimaldab teil asju pikemas perspektiivis tähtsuse järjekorda seada.

Mõelge kõigepealt lihtsatele asjadele. Kas maksate võlgu või plaanite lähitulevikus suurt ostu? Oma rahanduse hetkeseisu mõistmine aitab teil oma kulutusi kontrolli all hoida ja pikas perspektiivis planeerida. Sa oled üllatunud, kui väikesed ja alguses ebaolulised kompromissid aitavad sul saada paremaks kulutajaks ja jätavad ruumi sellistele asjadele nagu remondilaen või autolaen.

  • Koguge oma eelarvesse kokkuhoidu

Säästukonto loomine on hea strateegia, et säästa täpselt selliste asjade jaoks nagu näiteks remondilaen. Kuigi see tundub lihtne, muretsevad väga vähesed inimesed raha säästukontole paigutamise pärast. Nii et mõne euro aeg-ajalt hoiustamine võib teile pikemas perspektiivis kena intressi teenida.

Kui palju peaksite täpselt säästma, sõltub teie sissetulekust, isiklikest kulutamisharjumustest ja seatud finantseesmärkidest. Siiski on hea alustuseks teha iga kuu oma säästukontole väikseid sissemakseid.

Olete meeldivalt üllatunud, kuidas see võib teie kulutusi mõjutada ja lõpuks teie rahalist olukorda parandada. Samas on palju kiiremaid alternatiive – näiteks laen kohe kätte, investeerimine ja aktsiatega kauplemine.

  • Jälgige oma kulutusi

Kuigi teenus, nagu väikelaen ning mingu muu laen kohe kätte, võib olla väga vajalik hingetõmbepunkt, on ütlematagi selge, et kulutamisharjumusi kujundab raha, mis teie kontole laekub ja sealt välja tuleb. Lõppkokkuvõttes olete õigel teel seni, kuni te ei kuluta rohkem, kui sisse tood. Oma kulutamisharjumuste paremaks mõistmiseks jälgige neid regulaarselt teie jaoks kõige sobivamal viisil.

Olenemata sellest, kas eelistate oma pangarakendust kontrollida, kasutage mõnda kolmanda osa vidinat või midagi muud, kui see oma ülesannet täidab, muul pole tähtsust.