Mida teha suvepuhkuse ajal?

Eesti ilm on ettearvamatu ning kunagi ei ole võimalik ette aimata, milline ilm on suvepuhkuse ajal – kas on kuumalaine või hoopis jahe ja vihmane ilm. Seetõttu oleme koondanud alljärgnevalt mõned ideed, mida suvepuhkuse ajal ette võtta.

Loomulikult kaasnevad puhkusega ka suuremad kulud, mistõttu tuleb eelnevalt läbi mõelda oma puhkuse eelarve ning seejärel teha oma puhkuseplaanid. Kui on soov ikkagi näiteks kallimale reisile minna kui eelarve võimaldaks, on Kreditum veebilehe abil võimalik saada erinevate väikelaenude võrdlus ning pakkumine. Samas tuleb arvestada, et kui võtta näiteks tarbimislaen ilma tagatiseta, siis tuleks ikkagi enne hoolikalt kaaluda, kas on täiendavat laenu vaja võtta või saab puhkuseplaanid ringi teha.

Siseturism

Üheks võimaluseks on külastada erinevaid Eesti looduskauneid paiku – tutvuda vaatamisväärsustega või matkata või telkida. Selleks sobivad näiteks Saaremaa, Lahemaa rahvuspark ja Soomaa. 

Kes soovib  aktiivsemat puhkust, siis saab sõita kanuu või SUP-lauaga. Samuti saab ette võtta jalgrattamatku läbi kaunite maastike.

Kui armastad randa, siis suvepealinn Pärnu ja ka Haapsalu on just õige valik. Kuna sageli ei saa siiski rannailmale lootma jääda, siis on võimalik ööbida spaas, kus saab ujuda iga ilmaga. Samuti on võimalik nautida kehahooldusprotseduure ja lõõgastavat puhkust.

Väiksema eelarve puhul võiks vaadata hoopis külaliskortereid või hostelite pakkumisi.

Suvel kui on rohkem aega, võiks külastada ka erinevaid kultuurisündmusi. Näiteks  külastada näituseid või muuseume või nautida teatrietendust mõnes teises linnas. Suvel on ka vabaõhulavastusi, mis toimuvad Eesti kaunites paikades. Lisaks on suvel mitmeid festivale ja suuremaid kontserte.

Üks põnev tegevus on ka külastada erinevaid restorane ja kohvikuid ning saada uusi maitseelamusi. 

Puhkusereisid välismaale

Kui on soov minna kindla peale välja ja nautida kuuma ilma, ilusaid liivarandasid ning ujuda meres või basseinis, siis tuleks küsida hinnapakkumist mõnelt reisibüroolt enda poolt valitud sihtkohta. Eestlaste seas populaarsemad sihtkohad, mis on vaid mõne tunni lennusõidu kaugusel, on näiteks Bulgaaria, Türgi ja Kreeka. Aastaringselt käib palju turiste ka Tenerifel, kuid sel juhul tuleb arvestada oluliselt pikema lennuajaga. Sügisel ja talvel on populaarsed ka näiteks Egiptus, Tai ja Bali.

Välismaale võib loomulikult minna ka kultuurireisile – külastada ooperi- ja teatrimaju teistes linnades, nautida balletti või külastada kohalikke vaatamisväärsusi. Ka minnakse sageli välismaale nautima sealseid restorane ja külastama näiteks veinimõisa.

Kodused tegevused

Kui algab suvepuhkus, ei pea minema kodust ära, vaid saab teha neid asju, mida kiire tööelu kõrvalt muidu ei jõua. Võtta ette suurkoristus, lugeda raamatuid, tegeleda käsitööga või vaadata kasvõi seriaale, et lihtsalt lõõgastuda.

Kokkuvõtteks

Eestis on üldjuhul raske suvepuhkust planeerida, kui on soov viibida välitingimustes, sest ilmaolud on meil enamasti väga muutlikud. Siiski on Eestis palju kauneid kohti ning tegevusi, mida teha. Vahel piisab vaid sellest, kui kaasa võtta õige riietus ja vihmavari ning ilm ei saa takistuseks.

Kui on aga soov pigem kindla peale välja minna, siis saab mugavalt reisibüroost küsida pakkumisi erinevatesse riikidesse koos lisavõimalustega. 
Kuna suvepuhkusele võib kuluda tavapärasest rohkem raha, siis Kreditum.ee lehel saab küsida ja võrrelda erinevaid laenupakkumisi ning leida enda jaoks vajadusel see sobivaim. Kreditumi lehel taotluse tegemine on tasuta ja ei kohusta millekski. Küsimuste korral saab Kreditumilt ka kiireid vastuseid.