Kuulutaja toimetus kolib Lepnale

Kuulutaja

Alates uuest aastast asub Kuulutaja toimetus Lepnal, täpsemalt küll Lepna külje all OG Elektra peahoones Tobia külas. Kõik meie elektroonilised sidevahendid, sealhulgas telefoninumbrid jäävad endiseks. Tavalisi reakuulutusi saab edastada nii elektrooniliselt kui ka Rakveres Vilde tänaval avatavas teeninduspunktis, mis juba tegutseb kaupluses Joogid.

Aivar Ojaperv

Kuulutaja toimetuses pakitakse asju. Ühte hunnikusse käivad need, mis tuleb kolimisel kaasa võtta, teise kraam, mis aastate jooksul koguneb ja kunagi hädavajalik tundus, kuid nüüd ilmselt kasutuks osutub. Uue aasta esimesel tööpäeval, 4. jaanuaril oleme juba Lepnal.

Kliendi jaoks ei muutu midagi

„Toimetuse kolimine OG Elektra peamajja on eelkõige põhjustatud asjaolust, et tekiks sünergia ajalehe ja OG Elektra reklaami- ning turundusosakonna vahel,“ ütles Oleg Gross.

Kaubandusega tegelev OG Elektra ja Kuulutajat välja andev AvecKirjastuse OÜ on juriidiliselt kaks erinevat firmat, kuid nende mõlema ainuomanik on Gross.

„Meie klientide jaoks ei tohiks midagi muutuda, me vähemalt teeme kõik selle heaks, et ei muutuks,“ jätkas ettevõtja. „Küll aga muutub palju nii Kuulutaja kui OG Elektra jaoks: kahekesi koos ollakse tugevamad, saame hakata pakkuma rohkem teenuseid, koos tegutsedes tekib rohkem häid ideid.“

Kuulutaja peatoimetaja Katrin Kivi lootis, et asukohavahetuse nõrgim lüli – klienditeenindus erakuulutuste andmisel – ei kannata ja kõik laabub. „Oleme juba mõnda aega oma naabrite juures kaupluses Joogid kuulutuste võtmist-andmist katsetanud ja ma ei näe põhjust, mis seda edaspidi võiks takistada,“ rääkis ta. „Loomulikult hakkame kuulutusi vastu võtma ka meie uues asukohas ning telefoni- ja e-kirja teel nagu ka praegu. Suurklientidega suhtlemisel pole aga vahet, kas see toimub Rakveres Vilde tänaval või Lepnal.“

Oleg Gross lisas omalt poolt, et kui n-ö distantsilt kuulutamise süsteem on sisse töötatud, siis tasub mõelda ka selle teenuse laiendamisele. „Lähitulevikus saab kuulutusi anda ilmselt ka Väike-Maarja, Tapa ja Kunda Grossi Toidukaupade kauplustes. Miks mitte ka mujal,“ sõnas ta.

Ruumid rendile

Mis saab aga Kuulutaja kasutada olnud ruumidest? Need, kes linnaplaneerimise vastu huvi on tundnud, teavad ilmselt, et krundile, kus n-ö Kuulutaja-maja asub, oli olemas ideekavand, mis näeb ette mitmekorruselise äri- ja eluhoone ehitust.

„Jah, selline planeering on tõesti olemas, kuid see sai tehtud ajal, mil meie majandus oli hoopis teises faasis,“ rääkis Gross. „Hetkel on olukord paraku selline, et Rakvere kinnisvaraturg ei kanna suurt ärikeskust välja. Poolikut varianti pole aga mõtet arendada.“

„Konkreetseid plaane Vilde 6a majaga praegu ei ole,“ lisas ta. „See on avatud pakkumistele, kui soovija leidub, rendime ruumid välja.“