Lääne-Viru delegatsioon käis visiidil Pihkva oblastis

pihkvaekskursioonMärtsi keskel toimus Lääne-Viru maakonna delegatsiooni visiit Venemaale Pihkva oblastisse Strugi Krasnõje rajooni. Delegatsiooni kuulusid Laekvere vallavanem Aarne Laas, Kadrina vallavanem Erich Petrovits, Kunda linnapea Jüri Landberg, Rakke vallavanem Andrus Blok, Tamsalu vallavanem Toomas Uudeberg, Vinni vallavanem Toomas Väinaste, Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla ning SA Lääne-Viru Arenduskeskuse arendusspetsialist Julia Bõstrova.

Visiidi eesmärgiks oli luua vastastikku kasulikke koostöökontakte Vene Föderatsiooni ja Eesti Vabariigi ning kohalike omavalitsuste vahel kultuuri-, spordi- ja sotsiaalpoliitika valdkonnas, samuti valmistada ette piiriüleseid koostöö- ja koolitusprojekte Eesti-Vene programmi raames.

Küllakutsujaks oli Strugi Krasnõje rajooni administratsioon, kellega arutati kohtumistel rajooni saavutusi ning väljakutseid kultuuri-, spordi- ja sotsiaalvaldkonnas. Tutvuti kohaliku kooli, raamatukogu, haigla ning muuseumiga. “Oma silm on kuningas ja kohalkäik andis reaalse pildi tänasest seisust Strugi Krasnõje rajoonis. Olgugi et Venemaa, kuid rahvastiku liikumise tendentsid on sarnased meiega,” sõnas Toomas Uudeberg. Tema sõnul on Tamsalu valla huvi eelkõige koostöö sotsiaalse infrastruktuuri ja tänavavalgustuse kaasajastamise osas, aga ka spetsialistide vahetus.

Tänaseks on ühisprojektide ideid leidnud lisaks Tamsalu vallale Kunda linn, Väike-Maarja vald ja Rakke vald. Põhilised teemad, milles koostööd kavandatakse, on piirkondade ühenduvuse parendamine ning hariduse, tehnoloogilise arengu ja innovatsioonide toetamine.

Koostöösuhted ja projektiideede väljatöötamine sai alguse 2012. aastal, mil Strugi Krasnõje rajooni esindajad külastasid maakonda Lääne-Viru maavalitsuse kutsel.

Tekst: Julia Bõstrova