Lääne-Virumaa mehi ärgitatakse liikuma

Maakonna spordikeskuste juhid on käima lükanud üritustesarja, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu meeste tervisele ning tutvustada ühtlasi kohalikke sportimisvõimalusi.

Liisi Kanna

Möödunud kuul Rakvere kettagolfirajal avapaugu saanud tasuta sari „Mehed liiguvad“ jõudis sel kolmapäeval teise ürituseni – vesiaeroobika Kunda ujulas. Kui avasündmusel oli kohal umbes 25 meest, siis üleeile jäi osalejate arv 15 kanti, mis oli maakonna mõistes kaugemanurga Kunda ning julge spordialavaliku juures korraldajate hinnangul igati hea tulemus.

Idee sünnile eelnes huvitav olukord, kus lühikese perioodi vältel pöördusid kolm noort spordiinimest tagasi juurte juurde, vahetusid kolme Lääne-Virumaa spordikeskuse juhid – ametisse astusid Ainar Sepnik Kundas, Robert Salep Kadrinas ning Siim Tuus Rakveres.

„Tekkis mõte, et kutsuks maakonna spordikeskuste juhid kokku – teeks koostööd. Käime keskused läbi, vaatame, kellel millised võimalused on. Oleme küll ühtpidi konkurendid, kuid samas saame kõik üksteist toetada – lõpuks teenindame ju kogu maakonda. Panime ausalt seljad kokku ja suuremas ringis tekkis see idee,“ meenutas algatuse üks eestvedaja, Kunda spordikeskuse juht Ainar Sepnik ühistöö algust.

„Tegelikult on sarnast asja maakonnas varem tehtud – võtsime šnitti,“ märkis Sepnik „Mehed liiguvad“ algatuse kohta. „Vinni spordikeskuse juht Ergo Prave käis selle idee jutu sees välja ja võtsime kohe sabast kinni, et prooviks uuesti. Organiseerimise võtsime väiksemas ringis Roberti ja Siimuga endi kätte,“ lisas ta.

Üheksa kuud kestva sarja jooksul korraldatakse maakonna eri paigus eriilmelisi spordiüritusi. Ainar Sepnik märkis, et ettevõtmisel ongi kaks peamist eesmärki.

„Esiteks suunata tähelepanu sellele, et mehed peavad oma tervisele mõtlema – on ju teada, et ülekaalulisus on päris suur probleem,“ sõnas Kunda spordikeskuse juht. Ta lisas, et kuigi fookus lasub ülekaalulistel ning üle neljakümne aastastel meestel, on liikumine oluline kõigile, sest ka näiteks normaalkaalus istuvat tööd tegevale inimesele võib vähene füüsiline aktiivsus tõsiseid tervisehädasid põhjustada.

„Teiseks eesmärgiks on tutvustada oma maakonna sportimisvõimalusi,“ märkis Sepnik, selgitades, et paljud kindlasti ei teagi, milliseid lahendusi ümbruskonnas pakutakse.

Sarja teine eestvedaja, Kadrina spordikeskuse juht Robert Salep avaldas lootust, et osalevad mehed leiavad enda jaoks uudseid tegevusi ning hakkavad seeläbi rohkem liikuma.

„Tahame ärgitada mehi liikuma. Paljud mehed lähevad pärast tööd koju, võtavad õlle ja istuvad diivanile ning muid plaane endale ei teegi. Tahame näidata, et tegelikult on liikumine tore ja võib-olla leiab keegi nende erinevate alade hulgast, mida sarja jooksul harrastame, enda jaoks midagi uut ja huvitavat,“ sõnas Salep, lisades, et näiteks vesiaeroobikat läheb temagi algatuse raames esimest korda proovima.

Eeskuju on üritustesarja raames näitamas ka mitmed avaliku elu tegelased. Kui kettagolfi möödunud kuul käisid mängimas näiteks Kaido Höövelson ja Marko Torm, siis vesiaeroobikaga oli teiste hulgas tutvust tegemas Tarvo Sõmer.

Mõlemal üritusel lõid kaasa Marko Pomerants ja Rauno Võrno. Viimane nimetas osalemise ühe põhjusena ka sotsiaalset aspekti. „Ega me siin ju väga tõsist sporti ei tee, tuleme liigutame ennast natuke. Eelmine kord oli väga äge kokkusaamine ja kuna täna oli ka aega, siis tulin jälle. Kuni seltskond on lõbus, tasub kindlasti käia,“ leidis Vinni vallavanem Võrno.

Vinni vallavanem tõi ka isikliku näite, kuidas kampaania innustab muulgi ajal aktiivsem olema. „Käisin üle pika aja kergteel kõndimas. Vaatasin eile kalendrit ja tuli meelde, et täna on see üritus. Ja siis läksin õhtul jalutama. Tõuke annab igal juhul,“ sõnas Vinni vallavanem.

Algatuse „Mehed liiguvad“ teine kohtumine toimus kolmapäeva õhtul Kunda ujulas, kus tehti treener Kerstin Hulkko juhendamisel tutvust vesiaeroobikaga.

Foto: Liisi Kanna