Mart Müürisepp: olin mees metsast

mees metsast 1

Paari nädala pärast alustab noor näitleja Mart Müürisepp oma esimest ringreisi humoorika monolavastusega, kus esitamisele tuleb „Mees metsast“, 1. mail näeb lavalugu Haljalas.

Tõnu Lilleorg

 

Mart, võitsite mõne kuu eest telesaate „Su nägu kõlab tuttavalt“ – kas nüüdne lavastus sai tõuke telesaatest?

Mitte päris, aga jah. Ta räägib minu loo, mis kerges nihkes võrreldes minu päriseluga. Ta räägib näitleja raskest elust (näitleja lisab häälde teatraalset tooni – T.L.), kuidas me oleme edevuse sõltlased ja ego pantvangid, et miks need näitlejad ikka lavale ronivad ja miks nad selliseid asju teevad. Lavastuses me (tüki autor on Rein Pakk – T.L.) ei võta seda päris elu liiga tõsiselt. Lõppkokkuvõttes räägib lugu ka sellest, kuidas võita näosaadet.

Mida publik võib oodata?

Mul on alati natuke keeruline rääkida sellest lavastusest, sest väga palju ei saa ma ette ära öelda. Me oleme väga palju lavastuse väljamõtlemisel mõelnud selle peale, et mis nüüd publiku ootused on. Mõeldes, mida publik võib oodata, siis ma kardan, et me päris seda ei anna neile. Ei tahaks päris tulla publikule vastu. Ma arvan, et kui publik seda lavastust näeb, siis ta absoluutselt ei arvanud, et ta näeb sellist. Ta tuleb ikkagi natuke teistmoodi kui need monotükid, mida seni on mängitud.

Teil on ilmselt palju naisfänne ja lavastuse plakatil olete sellise moodsa habetunud hipsteri moodi, kelle kohta on leiutatud peen väljend „puuraidurseksuaal“. Mida naisfännid võivad etendusest oodata?

Ma arvan, et naisfännidel, kes natuke (näitleja lisab häälde teatraalset tooni – T.L.) limpsavad keelt, kindlasti on midagi vaadata. Natuke saab naisvaatajate närve kõditada küll. Päris niimoodi ka pole, et päris siukest puuraidurit sealt saab. Ühtepidi tähendab pealkiri seda, et ma olingi mees metsast, keda keegi ei teadnud, kes lihtsalt tuli, nägi ja võitis. Aga noh, see, mis nagu lõpuks juhtub… Ma ei tea, kas nad siis on nagu pettunud… Aga noh, ma ei tahaks seda lootust ära võtta.

Midagi lõpu poole juhtub?

Midagi juhtub (näitleja naerab).

Teid tuntakse tänaval ilmselt tihti ära?

Tuleb ette jah.

Kui teil peaks olema soov mõnel päeval varjata oma isikut ja liikuda ringi mõnes näosaates tehtud rollis, siis mis rolli valiksite?

Mhh, ma mõtlen natuke. Kindlasti saaks nalja, kui ma oleksin Vello Toomemets, tema selline kõrendik kuju, kellena linnas ringi kõndides inimesed vaatavad, et kes see kahtlane koll on. Et kui ta poodi läheb, vaata, ega ta ei varasta midagi. Aga kindlasti Nancy Sinatrana (pildil) oleks ka huvitav linna peal ringi käia.

 

Laiemalt tuntuks sai Mart Müürisepp mullu sügisel näosaates. Foto: TV3

Su nägu kõlab tuttavalt 2 saade