Mõlgitud autoukse remondikulust päästab uus kindlustusliik

dentedcar

Paljud autoomanikud on kokku puutunud olukorraga, kus kaubanduskeskuse parklas jääb kahe sõiduki vahel liikumiseks liiga kitsas vahe ja ettevaatamatusest on uksele löödud mõlk. Kaskokindlustuse korral hüvitatakse auto kordategemine, kuid omavastutuse tasumisest pole pääsu. Uus kindlustusliik päästab rahakoti kergendamisest.

Autoomanike meele teeb mõruks, kui poest naastes avastatakse, et naaberautost väljaastumisel on uksega nende sõidukile pihta löödud. Seda väikest kõksu nagu ei peetagi millekski ja enamasti lahkutakse sündmuskohalt. Aastate vältel võib auto väikeste mõlkide tõttu vajada juba remonti ja tuleb leida moodused kordategemiseks.

Liikluskindlustuse mõistes pole tegemist juhtumiga, mida saab lahendada. Remondikulud tuleb sajaprotsendiliselt inimesel enda kanda. Kui aga on sõlmitud kaskokindlustus, siis lahendatakse kahjujuhtum kaskokahjuna. IIZi Kindlustusmaakleri esindaja  Kristina Lepp ütles, et tavapäraselt rakendub kaskokindlustuses kaskokahju hüvitamisel omavastutus, mis jääb alati kliendi kanda. Omavastutuse osast päästab Eestis kindlustusturule tulnud uus kindlustusliik – omavastutuskindlustus, mida saab lisaks kaskokindlustusele soetada.

“Kui kliendil on sõlmitud lisaks ka omavastutuskindlustus, siis tingimustest lähtuvalt saab klient hüvitist poliisil märgitud omavastutuskindlustuse limiidi ulatuses,“ täiendas Lepp. Näiteks on teil sõlmitud kaskopoliis omavastutusega  320 eurot juhtumi kohta. Auto ukse taastamise või muude mõlkide remonditööde kuluks arvestati 2000 eurot. Kindlustusselts, kus teil on sõlmitud kaskopoliis, tasub 1680 eurot, omavastutuse osa ehk 320 eurot tuleb inimesel omal välja käia. Sel juhul hüvitatakse ka omavastutuse kulu ehk näite põhjal 320 eurot.

Tänase päeva seisuga ei saa omavastutuskindlustust kõikjalt osta, seda pakub IIZI Kindlustusmaakler ja veel mõned suuremad kindlustusmaaklerid. Kindlustust on võimalik osta vaid tavalistele sõiduautodele, paraku ei saa seda teha esmase juhiloa omanik.

Mari Mölder