Mõmmi mängutoas saab hüpata ja kokata

mommi-mangutuba-2

Rakveres, Narva 24 asub Mõmmi mängutuba, kus lisaks lastepidudeks ruumide rentimisele ka huviringe korraldatakse. Mängutoas toimub beebide võimlemine ja beebikool, samuti loovusring ja kokaklubi.

 

Liisi Kanna

 

Mõmmi mängutuba avati tänavu esimesel mail. Omanik Piret Nõmm rääkis, et ettevõtet looma ajendas isiklik kogemus. „Tahtsin pidada enda lapse esimest sünnipäeva, vaatasin sobivaid ruume Rakveres ja päris sellist, nagu oleks tahtnud, ei leidnudki. Sealt sai alguse mõte teha oma maitse järgi mängutuba.“

 

Beebivõimlemine arendab

Esialgu sai mängutoas pidada sünnipäevi, oli sisseelamise aeg. Septembris hakkasid toimuma ka huviringid.

Beebivõimlemise idee oli samuti seotud Piret Nõmme varasemate kogemustega. Ta rääkis, et kui endal laps väike oli, soovinuks ta väga beebivõimlemises käia, aga siinkandis polnud sellist kohta. „Sai ainult arsti saatekirjaga massaazhi minna,“ selgitas omanik ja pani ette, et ka perearstid võiksid rohkem võimlemisse suunata, kui näevad, et laps sellist tegevust vajab.

„Võimlemises õpitakse harjutusi, mis aitavad lapsel hakata pöörama, roomama, käputama. Juhendaja näitab õigeid massaazhivõtteid, mida emad saavad ka kodus teha ja aitavad sel moel lõdvestada lapse pinges lihaseid. Võimlemine soodustab nii lapse füüsilist kui vaimset arengut, on kasulik gaasivaevuste peletamiseks.“

Beebivõimlemine on jagatud kahte gruppi: kahe kuni kuue kuustele ja seitsme kuni kaheteist kuustele beebidele. Võimlemine toimub kahel korral nädalas väikematele beebidele ja kord nädalas suurematele beebidele. Saab valida nii hommikuse kui õhtuse aja vahel. Juhendajaid on kaks. „Mõlemad on oma ala spetsialistid, õppinud Tartu Ülikoolis füsioteraapiat ja spetsialiseerunud lastele,“ rääkis naine ning lisas, et ka teisi ringe juhendavad oma ala asjatundjad.

Lisaks võimlemisele toimub mängutoas beebikool, mida viiakse samuti läbi kahes grupis: kuni ühe aastased ja ühe kuni kolme aastased. „Laulame ja mängime. On nii liikumis- kui õppimismängud,“ tutvustas omanik.

Korraldatakse ka loovusringi kahe kuni kuue aastastele lastele. „Meil on kaks juhendajat, kes mõtlevad igaks korraks lahedaid tegevusi välja. Viimati kasutasime ilmaolusid ära, tegime toas kandiku peale pisikesi lumememmesid ja värvisime ära.“

Huviringide osas tõi omanik Piret välja, et tegelikult pakuvad need tegevust ka noortele emadele endile, kes saavad koduseinte vahelt välja ja üksteisega suhelda. Ka suuremad lapsed võib ringide ajal kaasa võtta, neile jätkub mängutoas muid tegevusi.

Lisaks koguneb Mõmmi mängutoas algklassilaste kokaklubi, kus õpitakse valmistama nii külma kui sooja toitu, aga ka toidu kaunistamise kunsti. „See annab palju vajalikke teadmisi. Emad ei pea ka muretsema, et kas laps pärast kooli endale võileiba ikka oskab teha,“ rääkis Piret. Lisaks söögi valmistamisele koostavad klubilised endale ka tehtud roogadel põhineva kokaraamatu. „Iga kord kirjutavad retsepti üles ja panevad pildi juurde.“ Näiteks on lapsed küpsetanud kananagitsaid, teinud kihilist magustoitu ja valmistanud kaunistatud isadepäeva küpsiseid.

 

Peolaud ja õhtujuht

Ringide kõrval pakub Mõmmi mängutuba jätkuvalt peo korraldamise võimalust. Ettevõtte kodulehelt saab jälgida tegevuste kalendrit ja otse peoaja broneerida.

Omanik nentis, et sünnipäevalisi on käinud alates üheaastastest kuni 12-13aastasteni välja. „Vanematele lastele on meil näiteks Xbox ja piljard.“

Laste vaieldamatu lemmikuna tõi omanik esile suure täispuhutava batuudi.

Lisaks ruumile pakub Mõmmi mängutuba ka peotegevusi. „Saab tellida õhtujuhi või näomaalingute tegija, ka fotograafi,“ rääkis Piret ning lisas, et soovi korral saab neilt tellida ka toitlustuse või käsitöötordi.

 

Mõmmi mängutoa omanik Piret Nõmm koos pisitütrega. Foto: Liisi Kanna