Moonakülapidu – mitmekesise programmiga minifestival

Moonaküla asub ajalooliselt näituseplatsi läheduses. 1920–1930. aastatel asus praegusel Näituse 4a krundil Rakvere-Jakobi Põllumeeste Seltsi näituseplats. Igal aastal sügise eel toimusid seal suurejoonelised põllumajandus- ja tööstusnäitused. Mälestuste järgi käis näitustel „rahvast murruna“. Põllumajandusnäitus kestis mitu päeva. Näitus avati orkestrimänguga ja kõne pidas seltsi esimees.

Eraldi olid osakondadesse paigutatud hobused, noorkari, sead ja sulgloomad. Lisaks tutvustati seemne- ja sordiviljakasvatust ning maaparandust ja põllutöömasinaid. Võisteldi ekspordikaupade pakkumisel – piimatoodete ja ilusa muna väljapanekul. Perenaiste meeli köitsid villased kangad, nais- ja meeskäsitöö valikud. Parimatele jagati tunnustust ja auhindu.

Mitte unustades vana, korraldame külarahvale toreda päeva. Meie ei korralda põllumajandusnäitust, aga ometi on meil mida näidata. Ootame endale külla ka Rakvere teiste linnaosade elanikke, miks mitte ka kaugemalt tulnuid.

Moonakülapeo päevane programm kulgeb peamiselt Kesk tänaval, küla keskpunktis. Osad lastetegevused ja spordiprogramm toimuvad küla mäel ning õhtupoolsed kontserdid leiavad aset Moonaküla Muusikaakadeemia aias (Põhja 8) ja Revin Arenal (Näituse 20a). Muusikaakadeemia aias algab kell 17 kontsert „Klaver põõsas“, kus astub üles Vladimir Shafranov Venemaalt. Revin Arenal toimub aga kell 19 „Moonaküla õhtujazz“, kus esinejateks Sofia Rubina ja Rickard Malmsten grupp (Rootsi/Eesti).

Moonakülapidu pakub tegevust igas vanuses külastajatele. Päeva eelprogramm algab väikese virgutuse ja hommikukõnniga Koidu tänavalt.

Kõik loomasõbrad on oodatud lemmikloomade paraadile, mis tõotab tulla üllatusterohke. Lemmikloomade omanikel palutakse koguneda mäel kell 10.15. NB! Oma lemmik too seltskonda kui suudad tagada tema ja teiste turvalisuse. Loomakeste rongkäik jõuab kella 11-ks Kesk tänava kultuurilava ette ning seal kuulutatakse pidu ametlikult avatuks.

Laval algab mitmekesine kultuuriprogramm – Urve Tinnuri, õed Linded ning vennad Priksid jt. Samal tänaval pakuvad Moonaküla maitseid omakandi kodukokad. Letid on kaetud aiasaadustega, liha-, linnu- ja piimatoodetega, ei puudu ka mesilindude toodetud linnumagus.

Ajaloohuvilistele toimub huviretk algusega kell 12, kogunemine Tähe ja Kesk tänava nurgal. Väljapanek küla ajaloost seatakse üles Tähe tänaval.

Lastel on võimalus kohtuda näomaalijaga või lasta end külavahel sõidutada tublidel ponidel.

Spordisõbrad kogunevad mäele kell 12, mil algavad korvpallivisked ja osavusmängud pallidega. Kindlat kätt ja teravat silma saab mäel samuti proovida – vibulaskmine kell 12.

Kõik kontserdid – sealhulgas ka kõrgetasemeline rahvusvahelise haardega õhtune jazzkontsert endise kalatööstuse külmhoones – ja enamus meelelahutustegevustest on peo külalistele tasuta.

Moonakülapidu korraldatakse kogukonna inimestest moodustatud meeskonnaga, pidu toetavad Rakvere linn ja Rakvere kultuurikeskus.

Moonakülapeo korraldajad

Perekond Kinkude kutsu Ronny osales mitmel korraldusmeeskonna koosolekul, eriti nendel, mis keskendusid lemmikloomade paraadi nüanssidele. Allikas: Moonakülapeo korraldusmeeskond