Tantsutäht tuleb rakverlasi tantsitama

taimo kaldma

Valss, fokstrott, tango – ilusad vanad tantsud, kaduv kunst, mida valdab üha väiksem hulk inimesi. Rakveres saab oskajate hulk veel sel aastal täiendust.

Maris Marko

Öeldakse, et loodus tühja kohta ei salli. See reegel kehtib isegi tantsukursuste puhul. Rakveres on aastate jooksul seltskonnatantsu õpetanud erinevad inimesed ja tantsukoolid, aeg-ajalt on aga koolitusse pause tekkinud. Ettevõtja Taimo Kaldma korraldas kord siin kursused, tantsuhuvilised oskasid aga veel aastaid hiljem tema poole pöörduda, et kas ehk tuleb veel midagi taolist.

„Mõtlesin lõpuks, et hea küll, teen ära, kui ikka niimoodi küsitakse,“ naeris Kaldma seekordse projekti algust meenutades. „Kevadel hakkasin asjaga tegelema, tahtsin leida kedagi uut ja värsket kursuseid juhtima. Suhtlesin treeneritega, jah-sõna sain Mairold Millertilt. Kevadel alustasime esimeste gruppidega, kursus osutus väga menukaks.“

Kaldma sõnul sai algajate grupp kevadel kohe täis ning palju inimesi jäi ka välja. Nüüd on neil aga avanenud uus võimalus, sest kuivõrd tantsuhuviliste hulk on suur ja huvi pidevalt olemas, algavad oktoobris uued seltskonnatantsukursused. Õpetajaks on jätkuvalt Mairold Millert, kes on tantsusõpradele kindlasti tuntud ka telesaatest „Tantsud tähtedega“.

Kursused algavad 16. oktoobril ning hakkavad toimuma neljapäeva õhtuti, pärast tööpäeva Rakvere Eragümnaasiumi saalis. „Saal on sobilik ja kümme paari mahub sinna kenasti ära,“ märkis kursuste eestvedaja. Kümme paari ühes grupis olema saabki. Esialgu on plaanis avada grupid algajatele ja edasijõudnutele, piisava huvi korral luuakse ka hobitantsugrupp. Hobigrupis võiksid käia inimesed, kes juba oskavad tantsida, aga tahaksid oma oskusi lihvida ja värskendada.

Kursustel õpitakse tuntumaid seltskonnatantse. „Need on tantsud, mida tantsitakse seltskondlikel üritustel: pulmas, juubelil, restoraniõhtul – valsid, rumbad, fokstrotid,“ loetles Kaldma, tõdedes, et tegelikult väga palju selliseid kohti ja üritusi polegi, kus tantsimas saaks käia. „Meil on väike plaan hakata tantsuõhtuid korraldama koostöös Rakvere kultuurikeskusega.“

Kursuse raames toimub kümme treeningut, igaüks kaks akadeemilist tundi. Kokku õpitakse selgeks seitsme tantsu põhisammud: valss, rumba, fokstrott, tango, tša-tša, dzhaiv, quickstep. „Neist esimesed kolm esinevad kahel kujul, nii et sisuliselt on tantse kümme,“ märkis Taimo Kaldma.

„Jõulupidudeks on tantsud selged,“ lubas Kaldma, öeldes, et veebruaris-märtsis võiks siis alustada uue või jätkukursusega. Jätkukursusel õpitakse samu tantse veel keerulisemate sammudega tantsima, uusi pöördeid ja võtteid.

Kursustele registreerumiseks tuleb ühendust võtta Taimo Kaldmaga aadressil taimo.kaldma@mail.ee. Registreeruda tuleks paaridel. „Kevadel oli mitu naisterahvast, kes lootsid, et me neile partneri leiame, aga seda teenust me ei paku. Kui aga mõni meessoost tantsuhuviline paarilist ei leia, siis võiks endast teada anda,“ kinnitas Kaldma levinud arvamust, et mehed huvituvad tantsujala keerutamisest vähem kui naised.