Muuseumis kõneldakse tervislikest eluviisidest 20. sajandi alguses

Rakvere Linna Tütarlaste Gümnaasiumi võimlejad esinemas 1940. aastal. Foto: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, ESM F 575:220

Sel laupäeval kell 11 saab Rakvere Linnakodaniku Majamuuseumis kuulata ajaloolase Anna Rinaldo loengut teemal „Lihaste ja mõistuse valitsemine – terviseteadlikkus ja tervislikud eluviisid 20. sajandi algupoolel“.

Eesti Tervisemuuseumi teadur-kuraator Anna Rinaldo annab oma ettekandes ülevaate terviseteadlikkuse kujunemisest, vastates küsimustele, millal hakkas eestlane mõtlema tervislikest eluviisidest ja enesearengust ning millised olid tolleaegsed suurimad tervisega seotud väljakutsed. Saame kuulda, kui palju teati vaimse tervise eest hoolitsemisest sada aastat tagasi, mis tõi kaasa soovi oma tervisesse rohkem panustada ja kust saadi teadmised kuidas seda teha.

Ettekandes vaatleb Anna Rinaldo ka sajandivanuseid eneseabi ja enesearengu õpikuid, uurides, millised on need ajaproovile vastu pidanud nõuanded, mida saaksime kasutada täna, et olla tervemad ja õnnelikumad.

Anna Rinaldo on ajaloolane ja Eesti Tervisemuuseumi teadur-kuraator, kelle uurimistöö keskmes on peamiselt Eesti meditsiini- ja sotsiaalajalugu.

Loeng toimub välinäituse „Linlane liigub. Tervislikud harjutused Rakveres“ publikuprogrammi raames.

Kuulutaja