Taas otsitakse Vaimsuse Auhinna nominente

Tiiu Veersalu akvarell Juhan Kunderist. Foto: Katrin Uuspõld

Vaimsuse Auhind antakse Juhan Kunderi Seltsi ja õigusjärgse järglase Juhan Kunderi Rahvakooli poolt juba kolmandat korda. Varem on laureaadi tiitli pälvinud ajaloolane Odette Kirss (2012) ja muusik Peep Pihlak (2016).

Vaimsuse Auhinna laureaat kuulutatakse välja iga nelja aasta tagant, kuid kaks vahepealset koroona-aastat on lükanud konkurssi veidi edasi. Nominente otsitakse inimeste hulgast, kes viimase kahe aasta jooksul on Rakveres ja Lääne-Virumaal paistnud silma valdkondades, kus kirja- ja koolimees ning ühiskonnategelane Juhan Kunder Rakveres aktiivselt tegutses: õpetaja, loodusloolane, ajakirjanik, linnavolikogu liige, kirjamees ja kirjandusloolane, seltsitegelane.

Auhinna eesmärk on ergutada ja tunnustada rahvuskultuuri-, ühiskonna-, haridus- ja seltsitegevust Rakveres ja Lääne-Virumaal.

Nominente saab esitada kuni 30. novembrini Juhan Kunderi Seltsi kodulehelt www.kunderiselts.eu leitava lingi abil, täites ära sealse ankeedi.

Konkursi žüriis on esindajad Rakvere Linnavalitsusest, Juhan Kunderi Rahvakoolist, Sihtasutusest Virumaa Muuseumid ja Lääne-Viru Keskraamatukogust. Laureaadi ja nominentide tunnustamine toimub Juhan Kunderi 170. sünniaastapäeval 26. detsembril Juhan Kunderi Rahvakooli saalis Rakveres Niine tn 4.

Kuulutaja