N.R. Energy soovib liita Tapa kaugküttega 17 uut klienti

Soojatootja N.R. Energy esitas Tapa vallavalitsusele projekteerimistingimuste taotluse uute soojatrassi harude ehitamiseks, mis lubaks liita Tapa kaugküttevõrku uusi kliente, kelle nende seas on lisaks elumajadele ka Põllu tänava erihooldekodu, OG Elektra kaubamaja, hotell TapS ja õigeusu kiriku kogude maja. Kaugküttega liitumine toob seni muid kütteviise kasutanud tarbijatele olulist leevendust kõrgetele küttearvetele.

Tapa kaugküttevõrgu laiendamine pakub küttekuludele leevendust

Tapa soojusettevõtja N.R. Energy OÜ esitas projekteerimistingimuste taotlused uute kaugkütte tarbijate liitumiseks vajalike soojustrasside harude projekteerimiseks ja hilisemaks väljaehitamiseks 04. veebruaril 2022.

N.R. Energy juhataja Richard Viiese sõnul on Tapa soojatootmine hetkel Baltimaades üks kaasaegsemaid ja keskkonnasõbralikumaid ning pakutav hind 61,43 eurot/megavatt-tunnist Eesti väiksemate linnade seas üks madalamaid. „Seetõttu on kliendid kaugküttega liitumist pikisilmi oodanud. Jääb üle vaid loota, et Tapa uus vallavalitsus leiab võimaluse esitatud taotluse kiireks ja konstruktiivseks menetlemiseks, et reaalsed ehitustööd saaks alata juba eeloleval aastal ning et uued tarbijad saaks võimaluse juba enne uue kütteperioodi algust liituda keskkonnasõbraliku kaugküttega,“ märkis Viies.

Tapa reservkatlamaja

Hetkel ootavad kaugküttega liitumist Tapa linnas 17 erineval aadressil asuvat tarbijat, kes on oodanud seda võimalust juba mitmeid aastaid. „Kokku saavad uute soojustrasside rajamisega endale kaugküttega liitumise võimaluse üheksa ettevõtet, neli eramaja, neli korteriühistut ja üks hooldekodu kokku ca 200 elanikuga. Olulisematest tarbijatest, keda  võiks välja tuua näiteks Põllu 6 asuva erihooldekodu, kus on 38 elanikku. Samuti AS OG Elektra kaubandushoone aadressil Jaama 1 ning Veski 18 ja 18A asuv hotell Taps hooned. Kaugkütte ühenduse ootel on ka mitmeid korteriühistud, Ülesõidu 8 ärihoone, Pikk 1/1 asuv kiriku kompleksi hoone ning Kaitseliidu Viru maleva Tapa malevkonna hoone aadressil Pikk 18,“ selgitas Viies.

Tapa reservkatlamaja

1997. aastal asutatud ja täielikult Eesti erakapitalil põhinev N.R. Energy OÜ varustab soojusenergiaga 19 kaugkütte võrgupiirkonda üle Eesti, müües soojusenergiat mehitamata kaug- ja lokaalkatlamajadest. Ettevõtte peamised kliendid on kortermajad, eramud, koolid, lasteaiad, spordihooned, tervishoiuasutused, kohalikud omavalitsused, asutused ja ettevõtted. Ettevõte on tegev ka Eesti bituumeniturul. N.R. Energy on viimase 15 aastaga investeerinud erinevate asulate soojusmajandusse 25 miljonit eurot ja kavandab järgmisel kahel aastal Eesti regionaalsete katlamajade ja soojavõrkude uuendamisse veel kokku ligi 9 miljonit eurot.

Tapa reservkatlamaja