Kõrge riskiga investeeringute mõistmine

Kõrge riskiga investeeringuid – mida sageli reklaamitakse kõrge tootlusega investeeringutena – tuleks alati suhtuda ettevaatlikult. Need sobivad ainult kogenud investoritele, kes mõistavad riske ja on valmis kogu investeeritud raha kaotama.

Mis on kõrge riskiga ja suure tootlusega investeering?

Kõrge riskiga investeeringud võivad pakkuda suuremat tulu kui teised investeeringud, kuid need seavad teie raha suuremasse riski. See tähendab, et kui asjad lähevad hästi, võivad kõrge riskiga investeeringud toota suurt tulu. Kuid kui asjad lähevad halvasti, võite kaotada kogu investeeritud raha. Ja võimalus, et asjad lähevad halvasti, on suurem.

Kahjuks ei ole riski ja tasu vahel alati otsest seost – mõnikord ei saa riski võtmisel selle eest tasu.

Võime kindlalt öelda, et kui otsite suuri väljamakseid suhteliselt lühikese aja jooksul, peate leppima ebaproportsionaalselt suurema riskiga.

Kuigi toodete nimed ja kirjeldused võivad sageli muutuda, on kõrge riskiga investeeringute näited järgmised:

  • Optsioonidega kauplemine
  • Krüptovarad (tuntud ka kui krüptovarad)
  • Minivõlakirjad (mida mõnikord nimetatakse ka kõrge intressiga võlakirjadeks)
  • Struktureeritud tooted
  • Maapangandus
  • Vahelepingud (CFD)

Kõrge riskiga investeeringute omadused

Nende eesmärk on kõrge tootlus

Kõrge riskiga investeeringud pakuvad väljavaateid tootlusele, mis on potentsiaalselt atraktiivsem kui tavainvesteeringutest saadav. Kuid pole mingit garantiid, et kõrge riskiga investeeringud toovad tegelikult suurt tulu. Praktikas võib tegelik tootlus olla tavainvesteeringute omast väiksem.

Seoses on suur võimalus kogu oma rahast ilma jääda

Tegelikult, kui otsustate investeerida kõrge riskiga toodetesse, peate leppima väga reaalse riskiga kaotada osa või isegi kogu oma raha. Ja mõne kõrge riskiga investeeringuga võib halvima juhtumise korral jääda isegi mitte millegita, vaid ka tegelikult olla raha võlgu.

See muudab kõrge riskiga investeeringud sobimatuks kõigile, välja arvatud kõige kogenumad investorid, kes mõistavad täielikult riske ja võimalusi, mida kõrge riskiga investeeringud hõlmavad, ja neile, kellel on rahalisi vahendeid kahjumi katmiseks.

Vajadusel on teie rahale raskem juurde pääseda

Kõrge riskiga investeeringud pakuvad tavaliselt madalamat likviidsuse taset kui tavainvesteeringud, seega, eriti kui midagi on valesti läinud ja tootlus ei vasta ootustele, ei pruugi teie rahale juurdepääsu saamine, kui soovite, olla nii lihtne.

Kõrge riskiga investeeringud sobivad vähemusele tarbijatest, mistõttu investorid ostavad ja müüvad neid tõenäoliselt vähem aktiivselt kui tavatooteid.

Mõned kõrge riskiga investeeringud – näiteks struktureeritud tooted või maapangandusskeemid – võivad hõlmata investeerimist varadesse, millega ise aktiivselt ei kaubelda. See võib muuta teie rahale lühikese etteteatamisega juurdepääsu palju keerulisemaks. Isegi kui juurdepääs on lühikese etteteatamisega saadaval, võib investeerimispakkuja teilt nõuda tasu või peate maksma trahve.

Sageli vajavad nad naasmiseks vähem aega

Tavaliselt ei lähe kaua, kui kõrge riskiga investeeringute tulemused ilmnevad. Seetõttu eelistavad inimesed, kes vajavad väga lühikese ajaga rohkem raha, kõrge riskiga investeeringuid.

Investeerimisvahenditega, nagu binaarsete optsioonidega kauplemine, saate oma raha mitmekordistada või kaotada minutitega (isegi sekunditega). Seda tüüpi kauplemist ei soovitata kogenematutele investoritele. Kui aga olete keegi, kellele meeldib riskida ja vajate raha niipea kui võimalik, peaksite vaatama binaarsete optsioonide juhendeid algajatele.

Volatiilsus

Kõrge riskiga investeeringud näevad sageli rohkem volatiilsust kui nende madalama riskiga ekvivalendid. Kõrge riskiga investeeringute väärtus kipub suuresti sõltuma turu kindlustundest, mis võib iga päev oluliselt muutuda. Sentiment riskantsematesse varadesse võib majandusliku ebakindluse perioodidel olla eriti habras. Seega peaksid kõrge riskiga toodetesse investeerijad olema valmis selleks, et nende investeeringu väärtus on tavatoodetega võrreldes palju volatiilsem.

Regulatiivse kaitse puudumine

Määruse eesmärk on tagada tarbijate õiglane kohtlemine, kui nad investeerivad. Kuid paljud kõrge riskiga investeeringud ei ole meie poolt reguleeritud. Seega, kui investeerite otse kõrge riskiga investeeringutesse, ei ole teil tõenäoliselt juurdepääsu finantsteenuste hüvitisskeemi (FSCS) ja finantsombudsmani teenistuse (FOS) regulatiivsele kaitsele, kui asjad lähevad valesti.