OG Elektra panustab noortesse tegijatesse

DSC_1825

AS OG Elektra juhatuse liige Gea Gross ja Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu tegevjuht Sven Hõbemägi allkirjastasid sümboolse koostöölepingu, mille järgi toetab ettevõte konkurssi „Lääne-Virumaa noor tegija“.

Gea Grossi sõnul liigub ettevõte tegelikult üha enam selles suunas, et rahalised toetused kaovad ära, kuid jätkuvalt on erandeid. „Noored on meie tulevik. Kultuur ja sport on alustalad sellele, milliseks meie noored kujunevad,“ põhjendas ta sedalaadi toetuse vajalikkust.

Sven Hõbemägi rääkis, et kahel esimesel aastal pani ettevõtmisele õla alla Nordea Pank, kuid seoses pankade ühinemisega ei olnud neil sel aastal otsuste tegemise ajaks veel selge, kuidas edaspidi sarnaseid toetusi jagama hakatakse.

„Kuna konkurss on noortele väga oluliseks saanud, siis oli eesmärk kindlasti ka sellel aastal jätkata. Nii hakkasin ringi vaatama, et kes võiks olla VIROLi partner edaspidi. Kaugele ei olnud õnneks vaja vaadata,“ sõnas Hõbemägi. „Teades, kui tugev partner on maakonna üks edukamaid ettevõtteid, siis on äärmiselt hea meel, et nad ettepanekuga kaasa tulid. Loodan siiralt, et koostöö on jätkusuutlik, vaatamata sellele, et seoses haldus- ja riigireformiga pole sajaprotsendiliselt selge ka liidu tulevik.“

Gea Gross ütles, et järgmiste aastate osas ei ole veel midagi kindlat otsustatud. „Loodame saada vahetut tagasisidet, kuna meie ettevõttest on üks inimene ka konkursi komisjonis. Peale seda otsustame, mida edasi teeme.“

Konkurssiga „Lääne-Virumaa noor tegija“ tõstetaks esile tublisid noori, kes on kogukonnas aktiivsed ja edendavad eakaaslaste elu. Tunnustus antakse välja neljas kategoorias noor tegija, noorteühendus, noortetegu ja noorte sõber. AS OG Elektra antav stipendium – 1000 eurot – läheb jagamisele kolme esimese kategooria võitjate vahel.

Konkurss kuulutatakse välja laupäeval ja kandidaate saab esitada veebiaadressil http://www.virumaa.info/konkurss_noor_tegija.

Liisi Kanna