Orav rattas? Ei, orav keerises…

Andrus Mänd, usuteaduse magistrant

Looduses ilmet võttev kevad pole paljudele eestlastele mitte ainult silmailu, vaid tõsine energia kulutamist nõudev periood. Talvest tingitud soiku jäänud tegevused nõuavad tähelepanu ja toimetamist. Olgu see lillepeenar, suvila kõpitsemine või hoopiski suvepuhkus ja reisiplaanid. See kõik kordub taas igal aastal, ikka uuesti ja uuesti.

Võiks mõelda, et oleme kui orav rattas, joostes ikka jälle oma igikestvat ringi, sest istutatud lilled närtsivad taas ja puhkusereisist jäävad vaid mälestused. Kuid see pole kohane võrdlus. See pole oravaratas, milles me surmani vudime. See on metsik keeris, millest me haaratud oleme. Iga natukese aja pärast kordub kõik taas, kuid mitte samasugusena! Lillepeenra jaoks mõtleme ikka vahvama koosluse ja puhkusereis võiks viia veel huvitavamasse kohta. Suvilat kõpitseme ikka paremaks, mitte samasuguseks.

Selline keeris haarab ka inimese hinge. Iga kogetud sündmus annab hoogu võimsale keerisele meie hinges. Positiivsed sündmused loovad meie hinge lootuse keerise. Ootuse tuleviku suhtes, et seal veelgi paremat kohata. Kuid eriti praeguse olukorra valguses ei saa me sulgeda silmi nende ees, kelle hinges on möllamas lootusetuse keeris. Mõni äkitselt tabav õnnetus, isiklik tragöödia või väga drastilisel näitel – sõda, võib hetkega hävitada lootuse keerise ja luua sellest lootusetuse keerise, kus meie hinges on tunne, et midagi head enam polegi.

Lootusetuse keerisele hinges annab hoogu iga sulle lausutud sõna ja kogetud hetk. Looduse näitel me teame, et tugevast keerisest omal jõul enam välja ei pääse, vaid see lõppeb keskpunktis, mis su lõpuks neelab.

Kaks tuhat aastat tagasi elas mees, kes lootusetus olukorras andis inimestele lootuse, mille jõud inimese sees on suurem kui mis tahes väline sündmus iial võib olla. Ning see lootus ületab võimsana ja kindlana ka surma ja igaviku piirid. Kui sa soovid teada saada selle lootuse põhjustest või igatsed isiklikult seda võimsat lootust kogeda, siis Rakvere Karmeli koguduses toimub Alfa kursus. Alates 4. maist on kolmapäeva õhtuti kell 18.30 võimalik kuuel loengul sõbralikus õhkkonnas saada informatiivseid teadmisi alg- ja põhitõdedest kristluses. Kursus on tasuta ja peale loengut on võimalik küsimusi esitada ja vestelda. Rohkem infot www.karmel.ee/alfa.