Thermil on Eestis üle 2000 rahuloleva kliendi

therm

Hoonete fassaaditaguste vahede soojustamiseks loodud termo- ehk karbamiidvaikvaht, THERMI terminina nimetuse saanud TERMOVAHT, on üks vanemaid sünteetilisi soojustusmaterjale.

Materjali sünniaastaks loetakse 1930. aastaid, Saksamaal ja mujalgi Euroopas on see aktiivses kasutuses olnud üle 50 aasta. Therm kasutab seda materjali ja paigaldustehnoloogiat juba ligi 10 aasta jooksul, olles selle ajaga soojustanud ligikaudu 2000 hoonet.

Materjal ja tehnoloogia on olnud pidevas arengus, kaasajastades ja täiustades lihvitakse nende efektiivsust ja omadusi. Tänaseks oleme soojustamise ajaloos jõudnud sambla ja villa juurest seintesse süstitava üliefektiivse TERMOVAHUNI.

TERMOVAHT ei lõhna, ei lagune, ei hallita, laseb läbi veeauru, st on HINGAV soojustusmaterjal, samas ei ima endasse niiskust, kaitseb puitu mädaniku ja metallist seinadetaile korrosiooni eest, tuleohutuse mõttes ei aita kaasa põlemisprotsessile.

Aastakümneid vana tehnoloogia testimiseks viidi hiljuti läbi uus test, kus kontrolliti 35-aastase hoone seintesse pritsitud termovahtu visuaalselt ja laboratoorselt – uuringust selgus, et materjali omadused ei olnud aastatega üldse muutunud.

Thermi TERMOVAHU klientide tagasiside on olnud väga positiivne. Esimene märgatav efekt on hoonete helipidavuse paranemises, järgmine tuulepidavuse paranemine ja loomulikult soojustuse paranemine eelkõige tänu tuuletõmbe puudumisele fassaditaguses vahes, mis jahutab kestvalt hoonesisest soojust.

MIKS ÜLDSE LÄHEVAD HOONE SEINAD KÜLMAKS?

Seina tühjas õhuvahes soojenev õhk tõuseb üles ning selle asemele tungib hõredamate kohtade kaudu altpoolt sisse külm õhk. Katusealusesse tõusnud soe õhk viib pragude kaudu seintes ruumidest välja umbes 80% soojusest. Soe õhk, mis pole veel jõudnud katusealuse kaudu hoonest väljuda, puutub kokku külma välismüüritisega ja langeb jahtudes allapoole, kuni kokkupuutes seina sisemise osaga taas soojeneb.

Niisugune konvektsiooniring põhjustab umbes 20% seinte kaudsetest soojuskadudest.

Termovaht on külmkõvastuv ja kahekomponentne karbamiidvaikvaht, mille struktuur on avatud pooridega. Vaht koosneb miljonitest väikestest avatud õhumullidest, mis tahenedes muutuvad pehmeks, valgeks, veeauru läbilaskvaks materjaliks. Soojustusvaht sobib nii kahekihiliste müüritiste, välisseinte, eterniitvooderdise, installatsioonišahtide kui ka vanade hoonete soojustamiseks.

Seina soojustamine mobiilselt otse objektil valmistatud vahuga võtab keskmise suurusega maja soojustamisel aega umbes ühe päeva, suurema maja korral kaks päeva. Vaht kuivab kiiresti ja muutub seinatühimikus pehmeks vahtplastiks. Pärast soojustusvahu pritsimist täidetakse tehtud augukesed mördiseguga ja korrastatakse vuugid. Krohvitud seina puhul taastatakse krohvi värvitoon pigmentide ja fassaadivärvide abil võimalikult ligilähedase tooniga.

MIS TOOTEID JA SOOJUSTUSLAHENDUSI OTSIDA THERMIST?

Lisaks TERMOVAHULE pakume nutikate soojustuslahenditena veel:

  • polüuretaanvahtu: Super PUR – suletud pooridega pritsvaht
  • avatud pooridega PUR pritsvahtu
  • PUR – süstitavaid vahte
  • graanulsoojustust
  • puistevilla (kivi- ja klaasvill)

Lisaks soojustuslahendustele pakume ka:

  • vajunud põrandate tõstmist
  • Sandwich-paneele
  • Thermi termograafiateenust
  • soojustuskonsultatsioone