Pandivere Muusikafestivali toob elektrohiiud Veneverre

festival

 14. juulil on Lääne-Virumaal Venevere seltsimaja Pandivere Muusikafestivali Suvekräu 2018 päralt ja lavalaudadele astuvad seitse erinevat elektroonilise muusika bändi kuuest riigist. Peaesineja on 30ndat tegutsemisaastat tähistav elektroonilise musklimuusika legend Leæther Strip.

Festival on mugavalt liigendatud mitmeks osaks, et võimaldada osalemist ka neile, kes kogu festivalist osa saada ei jõua. Uksed avanevad kl 17 ja esimene kolme bändiga kergete tantsude osa alustab kl 18, kui lavale astub kodumaine artist Cly/Suva, viies kuulajad kaasa meloodilisele rännakule läbi erinevate elektroonilise muusika žanrite, olles kord tantsulisem ja siis jällegi mõtlikult melanhoolsem, taustaks lummusesse haarav originaalne videopilt. Cly/Suva’le omane käekiri on hõljuv atmosfäär ja jõulised bassiliinid – instrumentaalmuusika oma parimas kuues.

Järgmisena astub lavale hoogsat synth-punki /minimal wave esitav Soome duo Aus Tears. Esimese osa lõpetab kaasahaaravalt ja sujuvalt elektroonilise muusika eri stiile ühendav naisvokaaliga USA/Austria duo Randolph’s Grin. Eestisse jõuavad nad esmakordselt oma tänavuse Euroopa tuuri raames.

Pärast pisukest pausi kl 22 hakkab teine pool ehk rajumate tantsude kontsertide osa, mida alustab Gas of Latvia – üks kõige tähelepanuväärsemaid eksperimentaalse elektroonilise muusika projekte Lätis. Gas of Latvia on näiteks ka Tricky’ga lava jaganud. Pandivere Muusikafestivalil astub Gas of Latvia üles uue, koos videokunstniku Zane Zelemenega spetsiaalselt festivali rajumateks tantsudeks mõeldud audivisuaalse programmiga.

Seejärel võtab lavalauad üle temperamentne Hispaania elektroindustriaali raskesuurtükk Larva, kes tuleb ja paugutab Venevere seltsimaja maast laeni energiat täis. Larva plaadid on saanud kriitikutelt suurepäraseid hinnanguid, bänd on oodatud esineja nii Euroopa kui ka USA / Mehhiko festivalilavadel ja kogunud ainuüksi Facebookis ligikaudu 50000 fänni.

Ja siis ongi aeg, et publiku ette astub legendaarne Leæther Strip, mis on Taani elektroonilise muusika artisti Claus Larseni sooloprojekt. Ta alustas 1988. aastal ja oli üks põnevamaid esile kerkinud elektroonilise muusika esitajaid 90ndate alul. Kõik need aastad on Leæther Strip inspireerinud noori bände ja ka praegu on tegemist oma žanri bändidest ühe produktiivseima ja tihedaima esinemisgraafikuga, olles suurte publikurohkete suurfestivalide peaesineja või üks tõmbenumbritest.

Väsimatutele melomaanidele ja neile, kes on hilised kohalejõudjad või varajased ärkajad, on varuks veel kell 2 öösel algav öiste tantsude moodul, mille sisustab Eesti tuntuima heliarhitekti ja ERMi uues hoones maailma suurima kõrgtehnoloogilise heliinstallatsiooni projekteerinud Taavi Tulevi kõige rajum tehnomuusika projekt Hape. See kontsert on kõigile vaba sissepääsuga.

Lisainfot ja võimaluse osta päevapileti või pääsme pooleks päevaks leiad festivali kodulehelt pandiverefestival.eu.

Pandivere Muusikafestival on  modernne külapeo tüüpi butiikfestival, seetõttu on formaadi säilimise tagamiseks ja publiku mugava äraolemise huvides maksimaalselt müügis ainult 300 piletit. Eelmüügist on piletid soodsamad.

Projekti toetab Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond: Euroopa investeeringud maapiirkondadesse. See on Leader tegevusgrupi PAIK ühisprojekt „Pandivere muusikafestival”.

Projekti veab MTÜ Tumemaine Tuli ja partneriteks on MTÜ Muuga Maanaisteselts „Eha“, MTÜ Venevere Haridus- ja Kultuuriselts ning MTÜ Võivere Tuuleveski.

Risto Kukk

Leæther Strip on Taani elektroonilise muusika artisti Claus Larseni sooloprojekt.

Foto: erakogu

 

PANDIVERE MUUSIKAFESTIVAL

http://pandiverefestival.eu/

https://fienta.com/pandiverefest

https://www.facebook.com/pandiveremusic/

https://www.facebook.com/events/359794661093942/