Piret Krumm: Näosaate selle hooaja võidab naine!

intervjuu krumm

Popi telesaate “Su nägu kõlab tuttavalt” üheks osalejaks on sel hooajal Katrin Karisma ja Tõnu Kilgase tütar Piret Krumm. Eesti Draamateatris näitlejana töötava Krummi sõnul on parodeerimise juures kõige olulisem üles leida see miski, mis paelub, sest ainult nii on tulemus isikupärane ja huvitav.

Eva-Lotta Kivi

Enne oma esimest etteastet saates ütlesite Õhtulehele, et ei oska midagi ette karta, kui, siis ainult seda, et teil tuleb ooperilauljaid jäljendada. Kas see hirm on nüüdseks kadunud?

Endiselt hirmutab mind mõte laulda ooperit. Kasvasin üles perekonnas, kus süüakse koos ühe laua taga ja peetakse lugu klassikalisest muusikast. Ooperit parodeerides on lihtne libastuda, kuna süzheed on tavaliselt lihtsakoelised ja ooperilauljad natuke koomilise väljanägemisega. See on selline esmane teadmine, mis paljudel ooperist on. Tegelikkus on aga teine. Varasemalt on näosaates ooperilauljaid suurepäraselt parodeerinud näiteks Tanja Mihhailova ja Koit Toome.

Kui teile tehti ettepanek osaleda näosaates, siis kas võtsite natuke mõtlemisaega või olite otsekohe nõus?

Loomulikult ma enne mõtlen, kui ma midagi ütlen… Tegelikult ei tee ma seda kunagi. Ma olin väga meelitatud, et mind saatesse kutsuti. Teatris on tööd küll piisavalt, aga selliseid projekte pakutakse tavaliselt ainult üks kord elus! See on hea võimalus näha teistsugust maailma ja ennast proovile panna.

Mis on parodeerimise juures kõige keerulisem?

Parodeerimist võib teha igapidi. On võimalik kedagi täpselt jäljendada, mõnitada või püüda leida üles artistis midagi, mis sind paelub ja siplema ajab. Kui sulle keegi tõesti meeldib, siis on seda lavalt näha ja sinu roll on kerge ja nakatav. Paned iseennast sinna sisse ja see on isikupärane, huvitav.

Te olete saanud parodeerida väga värvikaid tegelasi: Steven Tylerit, Anne Vellit, Elvis Presleyt, Alannah Mylesi ja the Prodigyt. Kelle parodeerimine on seni olnud kõige raskem ja vastupidi – kõige kergem?

Eks nad kõik on omamoodi suured ja säravad inimesed. Esimene, Steven Tyler tuli kõige suurema närviga, sest esimene kord on ikka hirmutav. Anne Velli oli puhas rõõm ja samas ka suur vastutus, sest tegemist on eestlasega ja ta ilmselt näeb seda ja ma nii tahaks teda naerma ajada. Prodigy on seniajani mu lemmik, kuna ma sain seal täitsa segast panna.

Kui saaksite ise valida, keda järgmises saates parodeerida, siis kes see oleks?

Ei ütle, äkki muidu ei saa!

Te võistlete näosaates koos väga võimekate lauljate ja näitlejatega. Kelle etteaste on seni kõige rohkem meeldinud?

Nad kõik on lahedad! Igaüks omamoodi huvitav, ilus, terav ja naljakas. Olen leidnud endale uusi sõpru ja see on vahest kõige lahedam asi selle saate juures.

Ja mida arvate, kes võidab tänavuse hooaja?

Ma arvan, et naine!

Elvis Presleyt parodeerides tabas Piret Krumm (keskel) täppi nii hääletooni kui olekuga. Foto: TV3