Siret Tuula – meie oma superstaar

Siret Tuula

Sel hooajal on virulastel taas põhjus superstaarisaadet vaadates pöidlad pihku suruda, sest kaasa teeb omakanditüdruk Siret Tuula (pildil).

Tiia Paist

Missugune lapsepõlv ja pere on ühel sinusugusel muusikat armastaval naisel?

Mul oli väga õnnelik lapsepõlv Tapa linnas. Kasvasin äärelinnas koos loomadega metsa serval. Pigem nagu maal. Oma aed, oma kaev ja heinamaa üle tee. Pere on musikaalne: isa ja vend mängivad trompetit ja laulavad mõlemad. Ema laulis kunagi kooliajal, aga hiljem sellega edasi ei tegelenud. Vanaisal olid kitarr ja akordion. Seega on muusikapisik minu sees juba väga varajasest lapsepõlvest. Olin kodune laps. Lasteaias käisin täpselt kaks päeva, ülejäänud aja hoidis mind vanaema. Kooliaeg möödus nagu igal teisel koolinoorel meie linnas. Mul on kooliajast jäänud Tapale parim sõber, kellega saime lähedaseks just gümnaasiumiaastatel. Pere ja sõbra pärast külastan kodulinna nii tihti kui võimalik – sõltuvalt sellest, mis tegevused mind Tallinnas kinni hoiavad. Üle nädala või kahe püüan kodust läbi astuda.

Millal ja mis sind pealinna viis?

Pärast gümnaasiumi lõpetamist ei tahtnud ma kohe ülikooli minna, aga seadsin sammud siiski pealinna, et saada uusi kogemusi ning leida töö. See oli aastal 2007. Tänaseks olen lõpetanud käsitööeriala bakalaureuse Tallinna Ülikoolis. Praegu olen Tallinna Tehnikaülikooli tehnoloogiaõiguse magistriõppes.

Missuguseid huvitavaid projekte veel lisaks staarisaatele on käimas või tulemas? Või kas selleks õppimise kõrvalt üldse on mahti?

Hetkel ongi saates „Eesti otsib superstaari“ osalemine minu jaoks väga tähtis ja pühendan sellele palju aega. Teine oluline asi on lõputöö, millega tahan saada valmis aasta teises pooles. Rohkemaks praegu aega ei jätkugi.

Mida pead elus üldse oluliseks? Mida hindad inimeste juures?

Kõige olulisemad on inimesed, kes toetavad ning ümbritsevad. Ilma nendeta ei ole me pooltki need, kes muidu suudame ja tahame olla. Teine oluline asi on teha seda, mis teeb kõige õnnelikumaks, ning järgida oma unistusi. Paljud inimesed taanduvad oma tõelisest soovist mugavuse kasuks, aga tihti juhtuvad elus kõige paremad asjad just siis, kui astuda mugavustsoonist välja. Inimeste juures hindan ausust, lojaalsust ja lubadustest kinnipidamist.

Kas tulevikuplaanid on seotud eelkõige Eesti ja muusikaga?

Hetkel kindlasti on. See saade motiveerib mind Eestis karjääri tegema. Olen siin leidnud nii palju inimesi, kellele läheb korda, mida ma teen, ja ma ei taha neile pettumust valmistada seda pooleli jättes. Välismaal on kindlasti ka palju huvitavaid võimalusi ja ei saa välistada, et ma ka mõnest neist tulevikus kinni haaran. Aga sellest on vara rääkida.

Mis on Eestis nii hästi, et enam paremini olla ei saa?

Eesti on nagu Tallinna linn, mis kunagi ei saa valmis ning muutub pidevalt täiuslikumaks. Eestis on palju mugavaid e-teenuse kasutamisvõimalusi. Oma vajalikud asjad – nagu näiteks pangateenused, lepingulised toimingud, valimine – saab kiiresti aetud. Kindlasti on Eestis hea ka see, et kõik on hästi koos ning midagi ei ole tegelikult liiga kaugel.