Politsei lõhkus roolijoodiku peatamiseks autorehvid

100427-F-5271W-296

Politsei eest ära sõitmine tekitab sageli kahtluse, et autojuht on alkoholi tarvitanud, tal pole juhiluba või on tegemist mingi muu tõsisema seadusrikkumisega. Eest ärasõitja loodab gaasipedaalile vajutades pääsemisele, kuid säästmaks teisi liiklejaid võtavad politseinikud appi kõikvõimalikud erivahendid. Üks neist on filmidest nähtud „siil“ ehk sõiduki rehve lõhkuv seadeldis, mis üldiselt ka tagaaetava sõiduki teekonna peatab.

Kuu alguses lõppes 36aastase mehe juhitud Volkswagen Golfi teekond naelte otsas, sest teist võimalust tema peatamiseks polnud. Politsei märkas kahtlast autot Haljala vallas Tallinna-Narva maantee 90. kilomeetril. Politsei andis sõidukijuhile märguande peatumiseks, kuid juht eiras seda ja jätkas ohtlikku sõitu. „Mõni aeg hiljem peeti auto kinni, kui teele visati politsei erivahend, mida kutsutakse siiliks. Juhil tuvastati alkoholijoove ja tema suhtes alustati kriminaalmenetlus,“ ütles Ida prefektuuri pressiesindaja Olja Kivistik.

Mehel oli varasemalt kaks liiklusalast rikkumist – sõiduki juhtimine alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta, mistõttu saadeti ta mõni päev hiljem kohtu ette. Kiirmenetluse raames mõisteti mehele seitse kuud vangistust, mis jäeti tingimisi kohaldamata, talle määrati katseaeg üks aasta ning kuus kuud.

Sõidukeid peatama sundiv seadeldis koosneb teravatest naeladest, mis tungivad ülesõitnud autode rehvidesse ning lasevad seega kummidest õhu välja. Sõiduki seismajäämise aeg on 500 meetrist ühe kilomeetrini ja selle vahemaa peale on rehvid nii tühjad, et autol pole võimalik enam edasi sõita.

Kaius Mölder