Põrgupoisi komandeering Inglismaale

Täna jõuab nii Eesti kui USA kinodesse fantaasiamärul „Hellboy“, mille nimitegelane on hea huumorimeelega poolinimene-pooldeemon.

Tõnu Lilleorg

Nimikangelasel on taga saba, mille varjamiseks tavatseb ta mantlit kanda ning otsmikul mahasaetud sarvenukid. Hellboy (mängib David Harbour) on väga tugev, vastupidav tulele ja välgule ning tema mõttemaailm meenutab pisut nooruki oma. Tal on paremas käes justkui kinnas, millega saab hästi asju purustada.

Hellboy saabus Maale 70 aastat tagasi otse põrgust läbi maagilise portaali. Tema kasuisa on ameeriklane, kes töötab Paranormaalsete Uuringute ja Kaitse Büroos. Sealsamas töötab agendina ka Hellboy. Ta on üks kutt põrgust, mitte põrgu peremees ise.

Nüüd saab ta ülesandeks minna appi Inglise kolleegidele. Nagu arvata võibki, kipuvad seal asjad kontrolli alt väljuma, sest Verekuningannal (Milla Jovovich) on plaan elu planeedil põhjalikult ümber korraldada. Käivituvate sündmuste tagamaad ulatuvad välja lausa kuningas Arthuri aegadesse.

Hellboy ei taha olla vahendiks kellegi teise plaanides ja nii tuleb tal leida ise lahendused vastavalt oma sisemisele moraalile. Inglismaal leiab Hellboy ka sõpru, nende seas noor meedium Alice (Sasha Lane) ja eriüksuslane Ben Daimio (Daniel Dae Kim).

Hellboy on huvitava karakteriga kuju. Tal on kalduvus mõelda oma peaga ning tema eriline päritolu ja välimus ei tee ta elu sugugi lihtsamaks. Sageli on ta pisut pahura olemisega ja põrnitseb maailma altkulmu. Samas läheb talle väga korda suhe kasuisaga ja ta tunneb huvi psühholoogia vastu, et saada paremini aru endast ja teistest.

Ehk just elu pidevate dilemmade keskel on teinud Hellboy tegelasena niivõrd popiks, et nüüd jõuab ta kinoekraanile juba kolmandat korda. Varasemad filmid pärinevad aastatest 2004 ja 2008. Tegelasena tuli Hellboy maailma 1993. aastal samanimelise koomiksi kaudu. Ja muide, filmi lõputiitrid sisaldavad lisastseeni, millest võib leida ehk vihje põrgupoisi tulevaste seikluste kohta.

Hellboy koos uute sõprade Alice’i ja Ben Daimioga.

Foto: kaader filmist