ETV pühendab Balti keti 30. aastapäevale eriprogrammi

Kogu käimasolev nädal on ETV ekraanil pühendatud lähiajaloo märgilistele sündmustele. Kui nädala esimesel poolel tähistati Eesti Vabariigi iseseisvumise taastamise aastapäeva, siis teine pool keskendub Balti keti meenutamisele.

Balti keti 30. aastapäeval, 23. augustil kell 18.45 toob ETV vaatajeni Balti keti 30. aastapäeva tähtsündmused kolmest Balti riigist, mida vahendavad Margus Saar, Katrin Viirpalu, Grete Lõbu ja Heleri All.

Kell 21.35 näeb eetrivalgust uus dokumentaalfilm – „Balti kett 30. Ärgake Baltimaad!” loob elava pildi 1989. aasta augusti võtmesündmustest. Kaht miljonit inimest ühendanud Balti keti kohta on pea igal eestlasel mingi lugu rääkida. Kevadel kutsus rahvusringhääling üles inimesi oma lugusid jagama ja valik neist mälestustest on nüüd värskes teledokumentaalis näha. Intervjuud ja meenutused on põimitud unikaalsete arhiivikaadritega, mis varem pole tele-ekraanile jõudnudki. 30 aasta tagustele päevadele vaatavad filmis tagasi ka toonaste sündmuste keskpunktis olnud Marju Lauristin ja Heinz Valk.

Toonaste meeleolude vaimus on 23. augustil üles ehitatud kogu ETV kava, kus päeva jooksul jõuab ekraanile kirev valik saadetega ning õhtust meelelahutust pakub videodisko omaaegsetest hittidest.

Kuulutaja

Foto: ERR-i fototeek