Punkansamblid andsid koos kooridega tasuta kontserdi

Ülemöödunud laupäeval kogunesid eri põlvkondade ansamblid Rakverre punkjuubelile – ansambel Süütu Vanaema kutsus kokku sõbrad ja tuttavad, et üheskoos tähistada selle liikmete 55. sünnipäeva ja ühtlasi ansambli enda lähenevat 40. tegutsemisjuubelit.

Koos Süütu Vanaemaga astusid üles Rakvere ja Kuusalu meeskoorid, esitades oma repertuaari ja ansambli punklaule. Esmaettekandele tuli  meeskoor  Jaanus Nurmoja poolt meeskooridele seatud Ott Arderi sõnadel Süütu Vanaema lugu „Lapsemeelne surmaeelik“.

Igal pool ja täistunnil astus üles uus esineja, teiste hulgas ka Virumaa vanim punkbänd aastast 1988 –Alice Tisler, mille etteastel sai nähe mitmeid Virumaal tuntud tegijaid harjumatus rollis, näiteks kitarril Elmar Satsi ja trummide taga Andrus Albrechti.

Kaasahaarava etteaste tegi ka aastast 1989 tegutsev Pärnu ansambel PööLoY GLääNZ, pannes publiku kaasa elama. Rahva tõmbas kaasa laulma ka 11-liikmeline Kaitseliidu ansambel „Mustad kolonelid“, kus trummidel Madis Milling ja laulmas Tarmo Kruusimäe.

Korraldajate sõnul möödus ligi seitse tundi väldanud kontsert igati meeleolukalt ja tõusvas joones. Punkjuubel meelitas kohale tuhandeid rakverelasi. Ürituse ühe korraldaja,  Süütu Vanaema kitarristi Andres Jaadla sõnul käis nende tundide jooksul läbi tuhandeid linlasi.

„Jälgisime ja kontrollisime iga tunni tagant osalejate arvu, ei ületaks 2000 inimest ja hajutatuse nõudeid. Rahvas tuli koos peredega ja nautis head ilma ning muusikat ulatuslikul toitlustusalal. Ürituse lõpetas  ansamblite ühislaulmine, kus esitati koos rahvaga Rakvere punkpidudele juba hümniks saanud Vennaskonna laulu „Insener Garini hüperboloid“,“ muljetas Jaadla.

„Kokkuvõtteks võib öelda, et algselt väiksena planeeritud üritusest kasvas välja tõeline linnarahva pidu, kus oli tunda sidet esinejate, publiku ja uue imelise koha vahel,“ lisas Jaadla.

Kuulutaja

Publik punkjuubelil. Foto: erakogu