Puumarket kolis Rägavere teelt ringtee äärde

IMGP9359

Puidu ja ehitusmaterjalide jae- ja hulgimüügiga tegelev Puumarket avas selle nädala alguses uksed uues asupaigas. Rakvere Rägavere teel asunud poekesest, kuhu ligipääs raske ja kus tegutsemisruumi vähe, koliti linna ringtee lääneserva, Bauhofi ületeenaabriks. Ametlik aadress on neil nüüd Ringtee 3.

Aivar Ojaperv

„Tundsime, et meil on vaja teist väljundit, senisest atraktiivsemat asukohta,“ põhjendas Puumarketi juhatuse esimees ja tegevjuht Marti Rehemaa. „Rägavere teel jäi ruumi väheks ja, kuidas nüüd viisakalt öeldagi, ligipääs sellele koosnes rohkem asfaldiaukudest. Aga meie juures käivad nii tarnijad kui ka kliendid suurte autodega.“

Naaber panustab sünergiasse

Ringtee lääneservas võttis Puumarket rendile krundi, kus asus üks vana garaazh või töökoda. Hoone ehitati lubatu piires suuremaks ja sellest sai kauplus, samasse rajati täiesti uus ladu. Ligipääs toimub n-ö Bauhofi ringteelt.

„Krundi arendajal oli väike kemplus Maanteeametiga – vana pisikest juurdesõiduteed ei lubatud enam kasutada ja nii tuli ehitada täiesti uus teejupp kuni ringini. Aga kokkuvõttes on see vist isegi hea,“ leidis Rehemaa.

Puumarket on rakverlaste jaoks tuttav firma – siin ollakse esindatud juba alates 2007. aastast. Aga ettevõte ise saab järgmisel suvel juba 25aastaseks. Neil on kaks kauplust Tallinnas ning üks Pärnus, Tartus ja Rakveres. Lisaks keskladu Tallinna lähistel Jüris.

Rakvere esindusel läheb viimasel ajal hästi, kui uskuda Rehemaa sõnu. „Eelmisel aastal kasvas käive Rakvere osakonnas kõige rohkem,“ kinnitas ta.

Puumarket, nagu mainitud, tegeleb ehitusmaterjalide müügiga. Panustatakse suurklientidele, aga loomulikult ei saadeta tagasi ka üksikostjat. Kas Rehemaa ei karda, et kuna Bauhof on nüüd naaber ja müügiartiklid osaliselt kattuvad, siis läheb konkurents teravaks? „Vastupidi! Olen veendunud, et tekib sünergia. Kui juba ühelt ringilt maha keerata, siis käiakse nii meil kui ka neil. Me pigem täiendame teineteist.“

Müüvad kvaliteeti ja usaldust

Puidu ja ehitusmaterjali müümine on selline äri, kus klienti saab petta vaid korra. Müüd kuiva puidu pähe mingit muud jama ja rohkem sinuga tegemist ei tehta. Siinkirjutajale näiteks meenub, kuidas ostis ühest väikefirmast „täiesti kuiva“ toestuseks mõeldud prussi – poole aastaga väändus see toatemperatuuril täiesti propellerisse, rääkimata pragudest, kuhu hiir saanuks pesa teha. Mida Puumarketi mehed sellisest asjast arvavad?

„Puit on tõesti keeruline materjal,“ nentis Marti Rehemaa. „Sa pead müüma usaldust, keegi ei taha konstruktsioone ümber teha või välja vahetada. Püüame olla oma valdkonna parimad pakkujad. Hind võib esmapilgul kõrge tunduda, aga me müüme kvaliteetset kaupa. Kusjuures me ei häbene oma hinnapoliitikat – kõik on kodulehel avalikult üleval. See on tekitanud olukorra, kus teised puidumüüjad korrigeerivad meie järgi hindu.“

Puumarketis müüdav puit tuleb nii Skandinaaviast, Venemaalt, Lätist kui ka Eesti tööstustest. Sealhulgas Lääne-Viru omadest, näiteks Stora Enso Näpil asuvast tööstusest ja Tapa Millist. Ka kohapealseid kliente jagub: Antaares, Oto Ehitus jne.

Jaeostja pilku püüavad müügisaalis eksponeeritud liimpuidust kilbid. Mitmes pikkuses, laiuses ja paksuses. Milleks need võiksid head olla?

„Kasutusvaldkond on väga lai,“ vastas Marti Rehemaa. „Moosiriiulitest laste vooditeni, viimase valmis tegemiseks peab mõni tööriist ka muidugi käepärast olema.

Puumarketi Rakvere osakonna juhataja Liivo Uueni (vasakul), Juhatuse esimees Marti Rehemaa ja turundusspetsialist Geili Tedrema. Foto: Aivar Ojaperv