Rahvusvaheline kokanduskohtumine: Poola õpilased Rakveres külas

Eesti ja Poola noored ühiselt toitu valmistamas. Foto: Arthur Edward Lokman

Rakveres toimus hiljuti üks eriline rahvusvaheline kokkusaamine, kus Poola õpilased Jablonkast külastasid Eestit, osaledes Rakvere riigigümnaasiumi õpilaste loodud „Fast Fit Food“ projektis.

See ettevõtmine võimaldas noortel jagada retsepte, kokandusnippe ja muid kokandusega seotud kogemusi. Näiteks tõi üks Poola tüdruk välja, et pannkookide tegemisel tasub munavalged topelt kloppida, et tulemus oleks eriti pehme ja maitsev. Samuti jagati nippi, et nätsu närimine sibula hakkimise ajal pidavat aitama pisaraid vältida.

Lisaks ise toiduvalmistamisele õpiti ka proffide käe all – nii koolitasid noori Rakvere vegankokk Triin Nurk ja meisterpagarid Pätsi sahvrist. Karepa ravimtaimeaias uuriti aga, kuidas ise maitsesoolasid valmistada. Sellised praktilised näpunäited rikastasid õpilaste teadmisi ning lõid sildu erinevate kultuuride vahel.

Lisaks väisasid Poola külalised Rakvere vaatamisväärsusi, sealhulgas Rakvere linnust, kus ajalugu põimub tänapäevaga, ning Rakvere politseimuuseumit, kus tutvustati Eesti politsei ajalugu ja tööd. Kohtumise raames külastasid Poola õpilased mõistagi ka Rakvere riigigümnaasiumit, kus neil oli võimalus tutvuda Eesti haridussüsteemiga.

Projektitaotluse kirjutasid RRG õpilased ise. Edukas taotlus sai rahastuse Euroopa Liidust Erasmus+ programmi kaudu. Rakvere riigigümnaasiumi juhtkond väljendas rõõmu, et nende õpilaste loodud projekt tõi kokku noori erinevatest riikidest ning soodustas kultuuridevahelist mõistmist.

„Fast Fit Food“ projekt on saanud positiivset tagasisidet nii õpilastelt kui ka õpetajatelt ning Rakvere riigigümnaasiumi meeskond loodab sarnaseid rahvusvahelisi kohtumisi tulevikus korrata. „Oleme tänulikud selle võimaluse eest jagada teadmisi ja kogemusi erinevate kultuuridega ning loodame neid toredaid noori jälle tulevikus kohata,“ ütles projektijuht Katarzyna.

See rahvusvaheline kokkusaamine on suurepärane näide sellest, kuidas haridusprojektid saavad ühendada noori erinevatest maailma nurkadest ning edendada avatust ja vastastikust mõistmist üle kultuuripiiride.

Kuulutaja