Kadrina Keskkooli vilistlased tulevad kokku kooli 120. tähtpäevaks

Kadrina Keskkooli kokkutulekul istutatakse kooli puudesallu ka traditsiooniliselt üks tamm. Foto: Egert Eenmaa

Laupäeval, 8. oktoobril tähistab Kadrina Keskkool 120. aastapäeva ja kutsub kokku oma vilistlased. Lisaks kontsertaktusele on ka vilistlaste kontsert. 

 „Muusikatraditsioonid on Kadrinas olnud väga tugeval tasemel ja paistsid vabariigis silma ka eelmise riigikorra ajal. Kadrina kooli õpilased pakkusid erinevatel mõõduvõtmistel teistele vägagi arvestatavat konkurentsi. Jätkuvalt on selle baasilt võimalik korraldada suur tunniajane vilistlaskontsert. Laval on üheksaliikmeline ansambel ja 22 solisti, kellest mõni on juba ligi 50 aastat tagasi Kadrinas kooli lõpetanud, mõni alles värskelt. Samuti 30-40liikmeline pop-koor kooli vilistlastest,“ rääkis vilistlane Marek Inno, kes on nii mõnelgi aastal Kadrina Keskkooli kokkutulekutel muusikalise poole eest hoolitsenud. Inno vihjas, et kontserdi kõige kandvam lõik on pikk popurrii eesti estraadi- ja popklassikast, maailma popmuusikast ja ka tänapäevasel kohalikul räpi-skeenel toimuvast.

Kadrina kooli turundus- ja kommunikatsioonijuht Egert Eenmaa rääkis, et praeguste õpilaste poolt on tulemas lavastaja Kati Kivitari käe alt varjuetendus. „Kogu üritus on koolimaja koridoridest ja huvikeskuse näha ekraanidelt ka korraliku teleülekandena, kus on oma saatejuhid, lülitused peomeeleollu ja näha on laval toimuv,“ selgitas Eenmaa. „Eriline osa on ka koridorimuusikutel, nimelt kui saalis midagi ei toimu, saavad vilistlased esineda koridorides üles pandud lavadel.“

Tähtpäeva auks istutatakse traditsiooniliselt kooli puudesallu tamm. Nimelt 50 aastat tagasi istutasid vilistlased esimesed kased staadioni ja Viru tänava parkla vahelisele alale. Järgmistel aastatel on kevadeti abituriendid oma lennu poolt ühe kase lisanud ning iga viie aasta järel kooli aastapäevadel istutanud tamme, nii ka tänavu.

„Kadrina koolist on saanud enamuse asju alguse, eriti meie põlvkonnal. Meil anti võimalus kohati tegutseda nagu noortel kapitalistidel, teha suuri asju juba kooliajal. Ja kuigi võib tunduda, et vanasti oli rohi rohelisem, siis ma siiralt loodan, et Kadrinas lainetama löönud hea kultuurikeskkond jõuab ka läbi muude asjade kooli tagasi. Kool ei ole ainult tunnid, vaid ka kõik muu, mis seda ümbritseb. Kool on kogukond ja kogukond on keskkond,“ arutles Marek Inno.

Katrin Uuspõld