Rakvere Ametikooli leiutajad said auhinnalise esikoha

ametikool 1

Noorteprogrammi Digi Pass finaalüritusel sai peavõidu pakiveo jagamisteenuse äpi leidliku ideelahenduse eest Rakvere Ametikooli meeskond FCQ Trans. Oma nutikate ideelahendustega võistles finaalis 10 kutsekoolinoorte meeskonda kõikjalt üle Eesti.

Neli kuud kestnud koolitusprogrammi võidutööd selgusid pärast noorte ettekandeid ja žürii hinnanguid Eesti parimate digilahenduste esitluskeskuses, e-Estonia Showroomis. Žürii andis tänavu peavõidu ja 3000 euro väärtuses elektroonikaseadmeid Samsungilt Rakvere Ametikooli noorte meeskonnale FCQ Trans, kes tuli välja pakisaatmise jagamise teenuse ideelahendusega. Noori juhendas mentorina Alari Ehandi ettevõttest Pakipoint OÜ.

„Väga põnev oli näha, kuidas alles sügisel programmi astunud ja digioskusi omandama asunud kutseõppuritel on nüüd valmis täitsa oma digitaalsed ideelahendused. Iga esitletud projekti puhul on noored suutnud leida üles probleemi, mis vajab nutikat lähenemist, ning tulnud välja tõeliselt põnevate ideelahendustega, millest üsna mitu võivad minu hinnangul nende teostamisel päris edukaks saada,” rääkis Samsung Eesti juht Toomas Tiits, kes hindas finaalis noorte poolt esitatud projekte.

Tallinna Ülikooli poolt välja töötatud programmi koordinaator Pirje Jürgens tõi välja, et võidulahenduseks välja valitud pakisaatmise jagamise teenus ja selle välja pakkunud Rakvere Ametikooli logistika-eriala teise kursuse õppurid Kevin Varzin, Diana Piilsaar ja Tanel Arumäe suutsid teiste seast silma paista eeskätt oma lahenduse suurema pildiga ehk sooviga lahendada väikemahulise kaubaveoga seotud probleemid.

„Võidumeeskond eristus just sellega, et oli suutnud kaardistada eriala spetsialistina ära suurema lahendamist vajava probleemi ning pakkunud sellele ka üsna detailse lahenduse, ehk leidnud viisi, kuidas viia kokku paki saatja ja inimene, kes on niikuinii sel suunal oma sõidukiga liikumas. Just selline probleemkoha leidmine, konkreetse lahenduse pakkumine välja töötatud teenuse mudeli näol ning projekti detailne planeerimine eristusid selgelt Rakvere Ametikooli noorte puhul,” rääkis Jürgens esikohaga tunnustatud noorte nutikast leiutisest.

Auhinnalise teise koha andis žürii Luua Metsanduskooli noortele maastiku 3D visualiseerimist ja planeerimist võimaldava äpi ideelahenduse eest ja kolmanda koha pälvisid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse noored ideelahendusega, mis võimaldab äpi kaudu piirkonna turvalisust tagada.

Kuulutaja

Võidumeeskonda kuulusid (vasakult) Kevin Varzin, Diana Piilsaar ja Tanel Arumäe. Foto: Samsung Digi Pass