Rakvere kristlikud kogudused kutsuvad suurel reedel ristikäigule

Ristikäik saab alguse Rakvere Keskväljakult ja peatused tehakse kõigis linna kristlikes kirikutes. Foto: Rakvere Karmeli kogudus

Rakvere kristlikud kogudused korraldavad ristikäigu suurel reedel, 15.aprillil. Ristikäik algab kell 15 Rakvere Keskväljakul ning teekonnal on kokku seitse peatust.

Üks korraldajatest, Rakvere Karmeli koguduse pastor Gunnar Kotiesen selgitas, et kristlased korraldavad suure reede ristikäike üle maailma. „Ajalooliselt on kujunenud välja, et ristikäigul on 14 peatuspunkti, et käia läbi näitlikult Kristuse Kolgata teekond. Kristlaste jaoks on see ajaloo kõige olulisem punkt, kus Looja annab end loodu eest, et lunastada kogu inimkond. See võiks olla aga sügav mõttekoht ka neile, kes täna end kristlaseks ei pea. Küsimuse koht endale võiks olla: kas minu elus ja minu olemise viisis on sellist võimekust, et teiste heaolu nimel enda heaolust loobuda? See võiks olla küsimus lisaks vaimulikule dimensioonile,“ rääkis Gunnar Kotiesen. „Meie käik ise on väliselt sarnane eelmistele aastatele, aga olukord täiesti teistsugune. Kannatuse mõistmine on täna kindlasti muutunud.“

Pastor nimetas, et ligi paaritunnisel rännakul osalema on oodatud kõik, kiriklik kuuluvus pole oluline. Keskväljakult algav teekond viib kõikidesse Rakvere kristlikesse kirikutesse, kus loetakse pühadega seotud piibliteksti ja on lühike palve. „Teekonnale järgmise kirikuni antakse kaasa väike palve- või mõtlemise soov. See ei ole teekond, kus lobisetakse ja arutatakse viimaste loetud uudiste üle, vaid pigem käiakse vaikides ning palvetatakse-mõeldakse ette antud teemal,“ selgitas Kotiesen.

Rakveres sai suure reede ristikäigu traditsioon alguse 2018. aastal ning on koroonapandeemia tõttu kahel viimasel aastal toimunud virtuaalselt. Tänavu on võimalik taas teekonda linnaruumis läbi teha. Ristikäik lõpeb Koidula tänaval Karmeli kirikus, kus ootab soe tee ning on võimalus oma muljeid vahetada.

Katrin Uuspõld