Rakvere linn korraldab projektikonkursi uute ürituste ellukutsumiseks

Rakvere keskaja päevad said alguse taolise projektikonkursi toel. Foto: Tiiu Heinsoo

Rakvere abilinnapea Laur Kaljuvee sõnul on projektikonkursi eesmärgiks soodustada Rakvere linnas uuenduslike ja avalikkusele suunatud kultuuri- ning spordiürituste korraldamist. „Rakveres valmis 2020. aastal Vallimäe vabaõhukeskus, kus on kaasaegsed võimalused ürituste korraldamiseks, samuti on linnas kaasaegsete tingimustega spordihooned ja -rajatised. Soovime uute sündmuste läbi tutvustada Rakveret kui atraktiivset sihtkohta, siinseid võimalusi ning samas pakkuda linna ja piirkonna rahvale midagi uut, millest võiks välja kujuneda ka igal aastal toimuv sündmus,“ selgitas Kaljuvee.

Konkursi tingimuste kohaselt aitab projekt oma turundustegevusega kaasa Rakvere tuntuse suurenemisele; üritusel osalevate isikute/kasusaajate arv on vähemalt 1000; projekti raames korraldatavat üritust ei ole varasemalt korraldatud Rakvere linnas ja see viiakse ellu 2023. aasta jooksul.

Taotluse esitamise tähtaeg on 31. märts. Üks taotleja võib esitada mitu taotlust, kui iga taotlus on erineva projekti kohta. Taotlus tuleb esitada elektrooniliselt Rakvere linna eelarvest toetuste taotlemise ja menetlemise infosüsteemi Spoku kaudu. Eraldatava toetuse ülemmäär on 10 000 eurot ühe taotluse kohta.

Enne taotluse esitamist tutvuge konkursi tingimustega lehel iseteenindus.rakvere.ee/ (Kultuuri- ja spordivaldkonna projektikonkurss 2023 aastaks).

Esmakordselt korraldas Rakvere linnavalitsus taolise projektikonkursi 2021. aastal. Toona said toetuse mitmed uudsed ja omanäolised üritused, mis on rikastanud Rakvere kultuurielu: toimus kontsertetendus „Kristjan Järvi Pühitsus“ Vallimäe vabaõhukeskuses ning said alguse Funkfest ja Rakvere keskaja päevad, mis kestavad tänaseni.

Kuulutaja