Rakvere linn maksab alustavale perearstile toetust

Mõne aasta eest valminud uus tervisekeskus Rakveres pakub head töökeskkonda ja võiks olla atraktiivne ka alustavale perearstile, eriti nüüd, kui linn on otsustanud maksta ka ühekordset toetust. Foto: Marimai Kesküla

Rakvere linnavolikogu võttis vastu otsuse, mille alusel on võimalik Rakvere linnas esmakordselt nimistuga tööd alustavale perearstile maksta ühekordset 25 tuhande euro suurust toetust. Sellega loodetakse motiveerida noori perearste asuma tööle Rakveresse, kus mitmed tohtrid on lähenemas pensionieale.

Katrin Uuspõld

Aasta algul võtsid Rakvere perearstid ühendust linnavalitsusega, et arutada murekohta: mitmed neist jõuavad ikka, kus tuleb mõelda mantlipärijale, kuid noori arste napib.

„Kohtusime praeguste Rakvere perearstide ja ka potentsiaalsete tulevaste arstidega. Tekkis küsimus, kas linn aitab noorte arstide tulekule kaasa. Kuna perearstide seas valitseb põud, siis mitmed omavalitsused on vastavad toetused teinud,“ rääkis Rakvere abilinnapea Laur Kaljuvee ning viitas Haljala, Tapa ning Haapsalu praktikale.

„Summad on suuremad ja väiksemad, mõni omavalitsus tasub praksise püsikulusid nagu Haljala, Haapsalu läks aga seda teed, et maksab ühekordset toetust. Kuna tahame, et Rakvere elanike jaoks oleks kvaliteetne arstiabi kättesaadav ka viie ja kümne aasta pärast, siis otsustasime, et selline meede võiks aidata noori arste siia tuua,“ rääkis Kaljuvee.

Tema sõnul on esialgu tulemas üks arst aastas. „Juhul kui neid on rohkem ja kui meil on rohkem kohti, mis vajavad täitmist, siis kindlasti oleme valmis võtma ka rohkem kui ühe arsti aastas,“ ütles Kaljuvee.

Rakvere perearst dr Kersti Veidrikul on olnud üle kümne residendi. „Püüame noori hoida ja anda neile parimat. Elu on selline, et väga palju loeb kollektiiv, suhtumine noorde arsti, inimestevahelised suhted, töötingimused. Väga palju loeb meditsiiniväline tugi: lasteaiakohad, koolid,“ rääkis dr Veidrik, kel on ühtlasi Rakvere suurim perearstinimistu – 2400 patsienti.

 „Paljud nimistud on 2000 piiril, õnnetuseks on meil ka üks asendusarsti nimistu, veidi üle 300, mis on nö tühjaks jooksnud ja on meie kõigi suur murekoht,“ rääkis dr Veidrik.  

Tema sõnul on omavalitsuse rahaline toetus ning ka tugiteenused väga olulised läbirääkimistel noorte perearstidega.