Rakvere loodusõhtute sari sai avalöögi

Mihkel Kangur kõneles esimesel loodusõhtul elurikkusest. Foto: Kauri Kivipõld

Teisipäeval, 26. aprillil, toimus  ajaloolises Rakvere Elementaarkooli hoones, mida suurem osa linlastest tunneb Kunderi Seltsi majana, esimene loodusõhtu sarjast Loodusõhtud Rakveres. Esinejaks oli Mihkel Kangur – pikaaegne Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi vanemteadur ning jätkusuutliku arengu kaasprofessor, praegu uue Rakvere riigigümnaasiumi õppejuht. Jutt oli elurikkusest,  miks on elurikkuse hoidmine meie jaoks oluline ja mida me selle kaitsmiseks ise teha saame. Selgus, et elurikkus aitab ka kliima soojenemist vähendada ja kliimakriisist on veel ohtlikumaid kriise. Kuulajad said ka ise vestluses aktiivselt osaleda ja tekkis mõnus mõttevahetus.

Järgmisena tuleb juba 5. mail Urmas Tartes rääkima putukatest ja kuna ta on ka loodusfotograaf, siis saame näha palju põnevaid fotosid. Aga esinejaid on veel tulemas, jälgige infot.

Peale loodusõhtute teeme ka väljasõite loodusesse koos loodusgiidiga. Käime Lahemaa jugade juures, Käsmus, Viru rabas ja Puhta vee teemapargis. Selle põneva programmi eest tasub pooles ulatuses Keskkonnainvesteeringute Keskus, seetõttu saame seda pakkuda soodsa hinnaga.

Lea Kivipõld