Rakvere Vallimäel näeb augustis noorte tantsulavastust – otsitakse tantsijaid

Tantsuetenduse „Unes ja ilmsi“ koreograafid on Kadi Aare ja Maarja Pruuli. Foto: Eesti Tantsuagentuur

Üleriigiline noori tantsijaid ühendav Koolitantsu Kompanii kuulutas välja kandideerimise suvelavastusse. Festival Koolitants pakub koostöös Rakvere Kultuurikeskusega noortele tantsijatele vanuses 14+ võimaluse osaleda vabaõhulavastuses ning toob sel suvel Rakvere Vallimäele tantsulavastuse „Udus või ilmsi“. 

Festivali Koolitants peakorraldaja Raido Bergsteini sõnul on Koolitantsu Kompanii lavastuste eesmärk pakkuda noortele tantsijatele väljakutseid, mida Eesti tantsuhuviharidse maastikul muidu napib. „Koolitantsu Kompanii lavastusprotsessid on mõeldud neile noortele tantsijatele, kes soovivad oma tantsuõpingutes juba süvitsi minna, töötada koos teiste tantsukoolide tantsijatega ja professionaalse lavastustiimiga,“ rääkis Bergsten.

Koolitantsule iseloomulikult on võimalus koos tantsida nii suurematest kui ka väiksematest kohtadest tulnud ning erinevaid tantsustiile ja -žanre valdavatel tantsijatel, kellele kõigile leitakse ka sobiv roll lavastuses.

Rakvere Kultuurikeskuse direktori Eve Alte sõnul on uudsel Vallimäel väga erinevaid sündmusi toimunud, kuid selline üle-eestiline ja suurejooneline tantsulavastus on seal esmakordne.

Eraldi kandideerimine on avatud solistidele ja truppidele. Osalema oodatakse julgeid, kohusetundlikke ja õpihimulisi noori tantsijaid. Kandideerida show- ja tänavatantsu taustaga solistide kohtadele saab 29. mail kell 15 – 17 Tartus Tähtvere Tantsukeskuses ja 15. juunil kell 18 – 20 Tallinnas Eesti Tantsuagentuuris. Täpsem info ja registreerimine on leitav  kodulehel www.koolitants.ee.

Koolitantantsu Kompanii „Unes ja ilmsi“ koreograafid on Kadi Aare ja Maarja Pruuli, kes on varem lavale toonud 2018. aastal Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks valminud ning Tallinnas, Võrus, Viljandis, Paides ja Tartus lavale jõudnud kompanii kümnenda lennu lavastuse „Ärka üles“.

„Unes ja ilmsi“ etendused toimuvad Rakvere Vallimäel 19. ja 20. augustil. Lisaks tantsijatele on lavastusse kaasatud laulijad ja bänd. Festivali Koolitants korraldab Eesti Tantsuagentuur.

Kuulutaja