Rakveres avati kettagolfirada

Discgolf 1

Värskelt rajatud kettagolfirada on saanud harrastajate poolt head tagasisidet ja ootab igas eas huvilisi mängima.

Eliisa Sild

 1. augustil avati Rakveres 18 rajaga kettagolfipark. Selle puhul toimus ka avamisvõistlus, kus linnarahval oli võimalus oma võimeid proovile panna ja algajatel alaga tutvust teha. Kohal oli palju huvilisi ning üritus möödus menukalt.

Park asub Rakvere haigla taga ja selle kasutamine on elanikele tasuta. Kettamängu kogemuste puudumise korral on võimalik esialgu õppida eraldi rajatud harjutuskorvi juures. Spordiala on küllaltki odav – vaja on omada ainult ketast.

Kettagolf on mäng, mille eesmärgiks on visata lendav ketas võimalikult väheste visetega spetsiaalsesse korvi. Ala jõudis Eestisse 2000. aastate alguses ja kogub nüüd aina enam populaarsust.

Kuulutaja käis rajaga tutvumas ja kohtas seal noormeest, kes osales ka avamisvõistlusel. „Alguses ei saanud väga vedama, närv tuli sisse. Teised tundusid juba nii kogenud, neil olid spetsiaalsed kotid, kus oli palju erinevaid kettaid sees,“ rääkis suur kettagolfihuviline Rainer.

Kogenumad mängijad kasutavad erinevateks viseteks kindlaid kettaid. Näiteks pika maa viskeks kasutatakse kaugmaaketast, suurema täpsuse saavutamiseks keskmaaketast ja korvi viskamiseks on mõeldud lähimaaketas.

Lääne-Virumaal asub üle kümne kettagolfiraja ja kindlasti leiab igaüks omale lemmiku. Rainerile meeldib Rakveres olev rada väga: „Minu jaoks on see huvitav ja kindlasti parem kui siin lähedal olevates kohtades. Kuulsin, et see rada plaanitakse veelgi paremaks teha.“

„Negatiivse poole pealt ütleks, et siin on palju puid ja visates jäävad need ette. Samas tuleb tunnistada, et ehk pole mu enda tase veel nii hea, et suudaksin takistustest mööda visata ja äkki nii ongi põnevam.“ Samuti peab ta mängu miinuseks seda, et ketas kipub kergelt ära kaduma. „Otsisin enda ketast siin päris pikalt taga,“ tõdes noormees.

Mängul on aga rohkem positiivseid külgi – see sobib igas eas mängijatele, on suurepärane meelelahutus ja annab piisavalt hea füüsilise koormuse.

Rainer discgolfi mängimas.

Foto: Eliisa Sild