Dopinguskandaali tõttu vähendas linn Tarvale ette nähtud toetust

tarvasstumbris

Volikogu kinnitas Rakvere linna kolmele esindusvõistkonnale ette nähtud toetuste eraldamise. Kui Rakvere Võrkpalliklubi ja jalgpalliklubi Rakvere JK Tarvas saavad kumbki 7000 eurot, siis korvpalliklubi Rakvere Tarvas 1000 eurot vähem ehk 6000.

Linnavolikogu esimees Toomas Varek ei varjanudki, et tegemist on n-ö kasvatusliku käitumise ehk signaali saatmisega. „Linn jälgib spordivõistkondades toimuvat tähelepanuga ega tolereeri ausa mängu reeglitega patustamist,“ selgitas ta.

Ehk siis: korvpalli-Tarvas saab 1000 eurot vähem selle tõttu, et nende lätlasest võõrleegionär Roberts Stumbris (pildil, foto: Ain Liiva) jäi eelmise aasta lõpus vahele dopingu tarvitamisega (kanep).

„Volikogu otsus toetust vähendada on märgilise tähendusega – me jagame maksumaksja raha ja pooldame fair play`d,“ lausus Varek. „Avalikud rahalised vahendid ei tule kergelt, seda peab mõistma iga toetuse saaja.“

Vareku sõnul karmim karistus ehk toetusrahast täiesti ilma jätmine kõne all polnud. „Me ei saa ühe patustaja pärast löögi alla panna tervet võistkonda,“ põhjendas ta, „kuid elu on elu ja loo tähelepanuta jätmine polnuks ka õige. Andres Sõber on mõistlik treener, loodame, et ta oskab kõnealuse seiga ära kasutada kasvatuslikel eesmärkidel ja teeb oma meestele selgeks, et igal teol on tagajärg, sealhulgas toetusraha vähenemine.“

Tarvalt ära võetud 1000 eurot otsustas volikogu ülejäänud kahe võistkonna vahel mitte laiali jagada ja selle summa kavatseb linn kulutada mõne muu spordiürituse või –rajatise peale.

Aivar Ojaperv