Rakveres salvestati live-video

Teisipäeva õhtul salvestas Rakveres oma live-video elektroonilise muusika edendaja Live Events Estonia.

Live Events Estonia unistus on tuua meieni hämmastavaid Eesti inimesi, kes mängivad elektroonilist muusikat, otse südamest. Lisavisuaalse boonusena on kõik nende live-videod filmitud Eesti looduskaunites paikades ja põneva arhitektuuri embuses. Rakveres köitis külalisi promenaadil asuv tuledesäras valgustunnel.

Asja eestvedajate Simo Protteni ja Mia-Annette Haugase sõnul sai Live Events Estonia alguse 23. oktoobril 2020 klubis 9/11, kus mängiti 48 tundi järjest muusikat ning läbi käis 23 erinevat DJ-d. „Tänapäeval on elektrooniline muusika suhteliselt laialt levinud, kuid see, mida meie edasi anname, liigitub underground stiili alla. Elektroonilise muusika ilu peitub selles, et tal pole piire ja teda saab vormida ükskõik milliseks artist soovib,“ rääkisid nad.

Küsimusele, kuidas valitakse kohti videote salvestamiseks ja mis tõi neid Rakverre, selgitasid korraldajad, et paikate otsimine ja artistide valimine, et tekiks koha ja muusika vahel läbi pildi perfektne sümbioos, on omaette kunst. „Õnneks on meie sõprusringkondades palju inimesi, kes käivad Eesti erinevates kohtades ja jäädvustavad neid. Mõnikord tuleb kohti otsida, mõnikord tuleb see õige paik ise meieni, nagu tuli ka Rakvere,“ rääkisid nad.

Ehkki Live Events Estonia eestvedajatel pole Rakverega otseselt isiklikku suhet, on nad mitmeid kordi Rakveret külastanud ja leiavad, et siia on alati tore tulla, olenemata sellest, kui kauaks on plaanis jääda.

Live Events Estonia tegemistega saab end kursis hoida nende Facebooki lehel: https://www.facebook.com/liveeventsestonia.

Kuulutaja

Filmimispaigaks valiti Rakvere promenaadi valgustunnel. Foto: Martin Piir