Säravad hambad ja prink pepu

siluettstuudio

Ilu tulevat inimese seest, aga mõnikord on inimesel vaja abi, et see nähtavale tuua. Välise ilu eest hoolitsemise on oma tööks valinud endine Husqvarna toodete müüja Auli Vaide, kes ka ilu tegemiseks kasutab masinaid.

 Tekst: Maris Marko

Kui Auli Vaide otsustas teha lõpparve metsatehnikaga ning alustada uue ilusalongiga, uuris ta ka olukorda iluteenuste turul. „Rakveres on üle 30 ilusalongi,“ tõdes Vaide, „aga päris sellist nagu minul ei ole.“ Siluett Stuudio peamine tegevusvaldkond on aparaatne kosmetoloogia.

Mootorsaagide müügiga alustas omal ajal Auli Vaide isa ning jõudis kahe poja kõrvalt selle äriga tegeleda 15 aastat. Asjad muutusid siis, kui peresse sündis tütar. Seda kahel põhjusel. Ühelt poolt oli saemüügi aeg lihtsalt ümber saanud ning oli mõistlik leida uus tegevusala. Teisalt aga leidis naine aparaatse kosmetoloogia kliendina, kui tal oli 41aastaselt sünnitanuna vaja oma keha vormi parandada.

Valdkond tundus huvitav ning olles läbinud koolituse, saigi Auli Vaidest ilumasinate omanik. Mõistagi koolitusest üksi ei piisanud, salongi sisseseadmine ampsas suure tüki perekonna eelarvest ning abiks oli ka töötukassa.

Keeruliste nimedega teenused

Selle aasta alguses avatud Siluett Stuudio võitis kõigepealt populaarsust hammaste fotovalgendusega. „Hammaste valgendamine on selline teenus, mille puhul on tulemus kohe silmaga näha. Ühe-kahe korraga saab hambad valgeks, üle kolme korra aastas seda protseduuri teha ei soovitata,“ märkis Vaide, kutsudes ka mehi üles hambaid valgendama. Lumivalgeks igaühe hambad ei lähegi, suurt rolli mängib hambavaaba kaasasündinud värvitoon. Aga see on vaid väike osa pakutavate teenuste valikust. Tõsi küll, pakutavate protseduuride seast on fotovalgendus üks lihtsamini arusaadavaid teenuseid. Krüolüpolüüs, kavitatsioon, tripollar, RFlifting, mesoteraapia… Kokkuvõtvalt võib öelda, et keeruliste sõnade taga on mõned masinad, mis inimese käe abil teevad kliendi ilusamaks ja ilmselt ka õnnelikumaks.

Külma ja kuumaga

Krüolüpolüüs on rasvarakkude külmutamine. Rasvarakk lõhutakse külmaga ära ja enam ta rasva ei kogu. Nii võiks kõlada lihtsustatud seletus. See on hea võimalus kirurgi abita lahti saada näiteks puusadele või kõhule kogunenud rasvapadjakestest. Sama aparaadiga on võimalik teha ka vaakummassaaži. „See on väga sobilik neile inimestele, kes armastavad tugevat massaaži, käsitsi ei jõua iialgi nii kõvasti teha,“ soovitas Auli Vaide.

Kavitatsioon on rasva vedeldamine, sobib hästi ka tselluliidiraviks. Vaide sõnul on see inimeste seas juba tuntud meetod. Vähem tuntud on tripollar, mis töötab kuumusega, mõjutades kõige sügavamaid kihte. Ka see seade vedeldab rasva ning pingutab nahka. RF lifting ehk raadiolifting pingutab nahka, mõjutab vaheldumisi külma ja kuumaga.

Kogu see kuuma ja külma jutt võib inimese pisut ettevaatlikuks muuta. Kõik ju teavad, et kuumus kõrvetab, ning küllap teab enamik inimesi sedagi, et ka külm põletab. „Karta pole vaja,“ kinnitas Auli Vaide. „Kuuma ega külma inimene ei tunne, samuti mitte kipitust, torkimist, valu. Seadmeid saab reguleerida vastavalt tundlikkusele.“

Diskreetsus on oluline

Ilusalongis töötamine on tehnikamüügiga võrreldes väga naiselik ala. Samas on see füüsiliselt märksa raskem töö. Vaide sõnul eeldab see töö aga ennekõike diskreetsust ja inimestest hoolimist ning suhtlemise armastamist.

Iluteenused on reeglina võrdlemisi kallid. Siluett Stuudios maksab näiteks kavitatsiooni kaheksa korra pakett 270 eurot, hetkel saab soodustusena paketile kaks korda lisaks. Hammaste fotovalgendus maksab 40 eurot. Kui neid hindu Eesti mastaabis võrrelda, siis saab kahtlemata ka kallimalt. Kirurgiline iluabi on veelgi kallim.

Ehkki Siluett Stuudio on alles suhteliselt uus ettevõte, on Auli Vaidel tulevikuplaanid ja lähemad sihid silme ees. Järgmisel aastal on kavas soetada näiteks laserdepilatsiooniaparaat.

Lisaks aparaatsele kosmetoloogiale pakub salong juuste keratiinhooldust, mis muudab juuksed ühtlaselt sirgeks ja siledaks, ning erinevat sorti juuksepikendusi. Salongis on ruumi ka juuksurile.

Siluett Stuudio väärtustab oma klientide privaatsust, nii on maja uks lukus ja protseduuridele pääseb vaid eelneva registereerumisega. Aja saab kirja panna kas stuudio Facebooki lehe kaudu või helistades telefonil 5273855. Auli Vaide sõnul toob lähenev rannahooaeg kliente usinasti juurde, nii et praegu on ülim aeg oma bikiinivorm üle kontrollida.

Auli Vaide tutvustab aparaati, mis teeb RFliftingut ja mesoteraapiat. Foto: Maris Marko