Selgeltnägija Nastja: igal inimesel on kaitseingel!

NÕID NASTJA

Kas sulle tundub, et keegi justkui hoiaks sul pidevalt silma peal? Vaadates üle parema õla, pole seal aga kedagi. Ometigi sa tunned, et keegi kaitseb sind igal sammul. Kes see siis on?

Kaire Kenk

Alljärgnevaid mõtteid avaldas Nastja oma ingliraamatu esitlusel.

„Igal inimesel on kaitseinglid, kellega on võimalik suhelda, ja ehkki kontakt ei pruugi meie kogenematuse tõttu kohe esimesel korral õnnestuda, tuleb kannatlik olla ja sedalaadi suhtlemist õppida. Inglid kaitsevad ja hoolitsevad meie eest, see on taevane abivägi,“ kinnitab selgeltnägija Nastja.

„Ükski maagiline rituaal ei mõju nii tugevalt kui inimese usk oma kaitseinglisse. Kui olete veendunud, et kaitseinglid pole mingi müüt ega muinasjutt, kui te nendesse tõepoolest usute, siis nad teid aitavadki. Inglid on meile väga lähedased olendid, nad nutavad ja rõõmustavad koos meiega.“

Kuidas inglid välja näevad?

Oleme harjunud nägema vaid materiaalse maailma asju. Materiaalse maailma seisukohalt pole inglitel kuju, kuid nad võivad võtta inimestele tuttavaid, traditsioonilisi kujusid. Inglite jaoks pole see oluline, kas me näeme neid või mitte. See on inimeste ja inglite omavaheline kokkulepe. Nad võivad võtta traditsioonilise tiibadega kuju, kui inimene seda soovib. Aga nad võivad tulla meie juurde ka tavalise inimese kehastuses, et meid aidata. Nähtamatu maailm ja materiaalne maailm ei kattu. Me ei näe ingleid, vaid näeme nende tehtud tööd, nende abi. Mulle meenub üks näide USAst, kus nähtamatut maailma palju uuritakse. Hädanumbrile 999 tehti väljakutse surija juurde. Inimene päästeti, hiljem väljakutset uurides selgus, et see oli tehtud telefoniputkast, kuid turvakaamera ei fikseerinud ühtegi inimest. Kõnesalvestist uuriti, hääl oli väga imelik, ei meenutanud inimese häält, oli pigem müstiline, ebamaine. Olen veendunud, et see oli inglite töö. Just sellistele olenditele pühendasingi oma „Nastja ingliraamatu“.

Inglid teevad kõik, et me ei satuks sinna, kuhu me ei pea sattuma. Niisama naljalt ja juhuslikult sa alla kukkuva lennuki peale ei satu. Inglid veeretavad sinu teele selliseid takistusi ja tõkkeid, et sa kohe mitte mingil juhul ei jõua sinna, kuhu sul ei ole vaja jõuda. Inglid ehk kõrgemad jõud ei karista inimesi mitte kunagi – kõik, mis inimestega toimub, juhtub inglite loal. Inimene ei kuku ega murra jalga niisama heast peast. Kui nii juhtub, siis nii pidigi minema, kuigi see kõlab ehk pisut julmalt.

Kui ei oleks ingleid, oleks maailm ilma kaitsjateta. Kõik kukuksid ja lõhuksid pidevalt midagi ära. See toimuks kogu aeg ja iga päev. Ilma ingliteta valitseks maailmas täielik kaos. Vahet pole, kas tegu on õela või heasüdamliku inimesega. Kas või üks ingel on alati meiega. Kui inimese kõrval ei oleks ühtegi inglit, ei elaks ta ennast vigastamata isegi üht nädalat. Andke inglitele tööd: mida rohkem neisse usume, seda rohkem anname neile jõudu ja seda rohkem võivad nad meid aidata.

Miks peaks inglitesse uskuma?

Kui meid varitseb hädaoht, siis lendavad inglid kohale. Igapäevaselt on meie kõrval üks või kaks inglit. Ingleid, kes inimest kaitsevad, ongi tavaliselt rohkem kui üks, aga igapäevaselt ei ole nad kõik pidevalt meie ümber.

Ma ei usu, et maailmas üldse elaks inimesi, kel ühtegi kaitseinglit pole, see on väga haruldane. Kõige halvem, mis minu meelest võib inimesega juhtuda, on oma kaitseinglitest ilma jääda. Aga ma ei tooks sellist paralleeli, et mida parema südamega inimene, seda rohkem on tal kaitseingleid. Võib-olla on hoopis sellisel inimesel rohkem kaitseingleid, kes vajab abi.

Ma ei armasta oma kaitseinglitele arvudes mõelda. Kaitseinglid on meil kõigil, olenemata staatusest, iseloomust, olenemata, kas usume või ei usu. Nad ei tohi sekkuda sinu ellu kutsumata, nad võivad seda teha ainult eluohtlikus olukorras. Nad annavad sulle endast märku – edastavad märke, kui oskad neid lugeda ja kuulata.

Ingel on olemas igal inimesel, mõnel on neid rohkem või mõnel on need tugevamad – näiteks kangelastel. Kuulsatel inimestel on see kaitse suurem lihtsalt sellepärast, et nendele on suunatud paljude inimeste tähelepanu.

Inglid tunnevad ennast hästi armastavas ja rahulikus atmosfääris, mitte agressiivses ja riiakas õhkkonnas. Võib-olla te ei suuda unustada mõnd ebameeldivat juhtumit argielus, näiteks toorutsejast autojuhi. Aga ärritusest vabaneda on täitsa võimalik, on vaja alustada lihtsalt suhtlust inglitega. Alguses kas või 5-15 minutit päevas. Lülitage välja kõik välisärritajad: telekas, raadio, arvuti ja minge oma lemmiktuppa. Kujutage endale ette ingleid. Teid võib aidata oma lemmikingli ettekujutamine. Seejärel suhelge temaga. Lihtsalt rääkige inglile oma probleemidest. Rääkige niimoodi nagu oma parima sõbraga muresid ja rõõme jagades. Pärast kuulake. Oodake, kuni tulevad mõtted, mis ingel teile saadab. Peagi hakkavadki teie suhted inglitega spiraali mööda ülespoole liikuma ja need aitavad teil olla alati positiivses tujus. Aga positiivne mõtlemine lähendab teid inglitele.

Kas intuitsiooni arendamine aitab?

Kujutlusvõime arendamine aitab intuitsiooni tundlikumaks timmida. Intuitsiooni kaudu annavad mu kaitseinglid mulle teada, kuidas elada.

Jumal ja inglid armastavad meid, nad soovivad meile vaid head. Igal hommikul on uus võimalus alustada oma elu uuesti, parema inimesena. Varem kogesin ma armastatud oleku tunnet vaid siis, kui midagi toimis või ma nägin mingit märki. Nüüd olen ma selles harmoonilises olemises enamiku ajast. Mul on teistmoodi juba raske. See tunne – nagu ka usk, et sind aidatakse alati ja kõik laabub – on intuitsiooni tajumiseks hästi oluline.

Ise suhtlen inglitega iga päev. Nad on minu jaoks sama reaalsed kui tavainimesed. Ma ei pöördu nende poole nõu küsimiseks. Inglitega suhtlemine ei tähenda tingimata ainult nendelt abi palumist. Aga ma mõtlen nende peale pidevalt. Kui midagi õnnestub, mõtlen alati neile, sest nende abil mul asjad sujusid.

Taevas on koht, kus ei ole halba, on vaid hea. Hingedele antakse üdini õilsaid ülesandeid, näiteks kaitseingliks olemine. Inglid saavad aidata maa peal inimestena elavaid hingesid, neid kaitsta ja abistada. Pärast surma, kui hinged lähevad taevasse, kohtuvad nad seal oma lahkunud lähedastega. Neile antakse võimalus näha kogu oma elatud elu läbi kõrvalseisja silmade, selleks et mõista, miks oli üks või teine raskus nende teele saadetud. Selle kaudu antakse neile võimalus paremini õppida ja areneda.

Kõike neilt muidugi paluda ei tohi. Näiteks lotonumbreid. Inglid ei anna meile sellist infot, mis ei too meile õnne. Nad ise valivad, millist infot meile edasi annavad.

Kas inglid saavad ka meie tervist parandada?

Jah, saavad küll. Inglid suudavad meid aidata igas valdkonnas. On olemas spetsiaalseid rohelist värvi ingleid, neid tuleb paluda, kui on mingeid tervisehädasid. Ka teist värvi ingleid on olemas. Ma ei ole fanaatiliselt usklik, kuid käin kirikutes, usun, et palvel on suur võime. Minu raamatus on viis pühakut, kelle vägi on minu meelest kõige tugevam. Iga mure jaoks on oma pühak. Kõige võimekamad inglid on Neitsi Maarja, Sergii Radonezhskii (pühak), Ksenija Peterburzhskaja (pühak), peaingel Miikael ja peaingel Gabriel. Isegi siis, kui need pole teie kaitseinglid, võite ikkagi neilt igal juhul abi paluda. Pühakult saab abi paluda ka oma lähedase abistamiseks.