Soome saunatab Eestis juubeliaasta auks

saun

Soome 100 juubeliaasta puhul stardib Eestis saunatuur: soomlased kutsuvad eestlasi leili visikama üle Eesti paiknevates saunades.

Saunatuur algas eile Eesti vanimast pidevalt tegutsevast Kadrina külasaunast. Täna, tuuri teisel päeval, visatakse leili juba Narva-Jõesuus, Meresuu SPA eheda puukerisega saunas.

Saun on Soome ja Eesti puhtaim pärand ning ülemaailmselt tuntud bränd. Enne pidupäevi ja suurt püha on ju alati saunas käidud. Nii tehakse ka nüüd ja üheskoos – tähistades 100. sünnipäeva saunas, iidsete juurte juures.

  1. otoobril pannakse kütte Kekkoneni saun Käärikul ning 20. oktoobril UNESCO vaimse maailmapärandi nimekirja kuuluv Mooska suitsusaun Haanjamaal.

Saunatuur lõpeb novembris Tallinnas, kus Pimedade Ööde Filmifestivali (PÖFF) raames saab otse Tallinna südalinnas mobiilses saunas nii kinoelamuse eel kui järel ka saunamõnusid nautida.

Sauna on kutsutud kohalikud soomlased, Soome sõbrad ja kõik eestlased, kel saunasoov. Tuurile ei pea eraldi registreeruma, tuleb lihtsalt kohale minna. Saunaõhtud algavad kell 18, PÖFFi aegsete mobiilsete saunade ajakava on ettevalmistamisel. Kaasa võtke rätikud ja soovi korral ujumisriided. Saunalavale pääseb tasuta.

Kuulutaja

Foto illustratiivne.