Tapa linnakut külastasid kõrged külalised

kaitsevägi

Esmaspäeval külastas Eesti suursaadik NATO juures Kyllike Sillaste-Elling koos kolleegidega Prantsusmaalt, Taanist ja Ühendkuningriigist Tapal paiknevaid liitlasvägesid. Suursaadiku sõnul esindavad külalised meile olulisi liitlasi, kellega üheskoos hoiame Euroopa turvalisust.

„Ennekõike näitab liitlaste visiit Eestisse ühiste eesmärkide nimel töötamist, milleks on heidutus ja kaitsehoiakute tugevdamine, terrorismivastane võitlus, NATO ja Euroopa Liidu koostöö ning NATO ja Venemaa suhted,“ märkis Sillaste-Elling.

Suursaadiku sõnul lisavad visiidile olulisust ühised ettevalmistused suvel Brüsselis toimuvaks NATO tippkohtumiseks. „Juulis Brüsselis toimuva tippkohtumise peateemad on osaliselt veel lahtised. Pean oluliseks, et saame koos oma tähtsate liitlastega juba varakult kohtumiseks valmistuda,“ ütles Sillaste-Elling.

Hommikul külastasid suursaadikud kaitseväelinnakut Tapal, seejärel toimus kohtumine välisministeeriumi poliitikadirektori Paul Teesalu ning riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga. Edasi liikusid suursaadikud Rahvusvahelisse Kaitseuuringute Keskusesse ning sellele järgnes kohtumine Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidiga.

Prantsusmaa NATO esindusest külastas Eestit suursaadik Helene Duchene, Taani NATO esindusest suursaadik Michael Zilmer Johns ja Ühendkuningriigi NATO esindusest suursaadik Sarah Macintosh.

Kuulutaja

Suursaadikud Tapa linnakuga tutvumas. Kyllike Sillaste-Elling keskel mustas, temast vasakul Sarah Macintosh ning paremal Helene Duchene ja Michael Zilmer Johns. Foto: Eesti Kaitsevägi / rms Hardi Liuhka