Tapa Muusika- ja Kunstikool on aasta huvikooli nominent

Tapa muusikakool

31. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel kuulutab haridus- ja teadusminister Mailis Reps välja valdkonna kõige vägevamad tegijad, kes võistlevad 12 kategoorias. Nädala alguses avalikustatud aasta huvikooli nominentide seas on ka Tapa Muusika- ja Kunstikool.

Üle 60 aasta tagasi loodud Tapa Muusika- ja Kunstikool tegi möödunud aastal mitteformaalse õppimise IKT projekti, mis aitab muuta koolinoorte omaalgatuslikku kultuuritegevust noorte endi ja kogukonna jaoks haaravamaks, populaarsemaks ning kõrgetasemelisemaks. Koostöös partneritega antakse parimal tasemel meediaõpetust nii koolitunnis kui huvitegevusena.

Huvikool teeb koostööd Tamsalu Gümnaasiumi ning Eesti Rahvusringhäälinguga, kelle oskusteavet ja -kogemust on noortel võimalik kasutada „Koolimeedia – hüppelaud päris meediasse“ projektis.

Tapa Muusika- ja Kunstikool sai 2017. aastal Lääne-Virumaa aasta huvikooli tiitli ning esitati ka samal aastal üle-eestilisele noortevaldkonna tunnustuskonkursile aasta huvikooli kategooriasse.

Aasta huvikooli nominentide seas on ka Tallinnas asuv Eesti Tantsuagentuuri (ETA) Tantsukool ja Tartu Lastekunstikool. ETA Tantsukool pakub kaasaegset ja professionaalset tantsuõpet ning loome- ja esinemisvõimalusi noortele tantsijatele. Koostööd tehakse erinevate tantsukoolidega üle Eesti ning pakutakse professionaalset tuge, sh nõustamist, esinemisvõimalusi ning õpetajate ja õpilaste vahetusi väikestele tantsuklubidele.

Tartu Lastekunstikool on tegutsenud juba alates 1957. aastast, olles seega Eesti vanimaks kunstialast huviharidust pakkuvaks kooliks. Kunstikool aitab omavahel lõimida mitteformaalset ja formaalset õppimist, tehes koostööd üldhariduskoolidega ja pakkudes neile kunstialaseid valikkursuseid, mille raames kasutatakse ka nutikat noorsootööd.

Tunnustuse võitja selgub 31. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel, mille otseülekannet saab jälgida Eesti Noorsootöö Keskuse kodulehe www.entk.ee vahendusel.

 

Kuulutaja

 

Tapa Muusika- ja Kunstikool.

Foto: Liisi Kanna