Üks nädalavahetus, neli ruumi ja hulk uusi lahendusi

Sul on aega täpselt üks nädalavahetus, et anda oma kodule täiesti uus ilme ja värske hingamine? Kui sul pole tõesti õrna aimugi, kuidas seda saavutada või vajaksid ideid, siis loe aga edasi! Ja kui arvad, et see kõik läheb liiga kalliks, siis ära pelga. Esiteks, meie soovitused on jõukohased ka väiksema eelarve korral ja teiseks on heaks nipiks sooduspakkumiste otsimine ja nende kasutamine.

Koridor – tere tulemast!

Koridor on üks koht, mis võtab väga tihti kolalao rolli. Tuled koju, tühjendad taskud, paned midagi siia ja midagi tänna. Ja nii need asjad kuhjuvad. Ja kuigi see võib olla mugav tegevus, siis koju jõudes esimese asjana segaduse nägemine võib tuju koheselt nulli lükata. Ehk esiteks tee üks kiirkoristamine. Kui ei tea, kas midagi peaks alles jääma või tee prügikasti leidma, siis mõtle kolmele lihtsale küsimusele: On see kasulik? On see ilus? On sel emotsionaalne väärtus?

Ebavajalikud asjad eemaldatud, on võimalik astuda samm edasi. Korralik koridorikapp, riiul seina peal, mahukas kummut või sahtlite süsteem aitab saavutada soovitud organiseerituse. Kuna koridorides on tihtipeale väikesed aknad või pole aknaid üldse, siis järgmiseks mõtle valgustusele. 

Üks nutikamaid mõtteid on LED valguskett, mille saab lihtsa vaevaga kinnitada kas seinale või lakke, ent mis annab koridorile hoopis uue näo! Eriti hea lahendus pimedatesse kuudesse. Kui see ei kutsu, vaheta vähemalt lambikuppel välja, mis on tõesti loetud minutite töö.

Magamistuba – hubane puhkenurk

Võrreldes teiste ruumidega, on magamistoas üks hästi kiire ja lihtne liigutus uue ilme saavutamiseks – voodipesu vahetus! Siiani on olnud ühevärviline voodipesu? Proovi julgeid mustreid. On juba mustriline lahendus? Katseta fototrükiga tekstiile. Voodi on ruumis kesksel kohal ja seda katva tekstiili väljavahetamine omab vastavalt suurt mõju.

Teiseks, pisut rohkem vaevanõudvaks, sammuks on mööbli ümbertõstmine. See, et sul on voodi alati olnud ühes nurgas ja kummut teises, ei tähenda kindlasti seda, et mõni muu paigutus ei toimiks. Julge katsetada ja avastada uusi võimalusi.

Lastetoas proovi anda aga võim lastele – las nad valivadki endale kardinad, voodipesu ja vaiba, otsustavad ise mis mänguasjad käivad riiulile ja mis sahtlisse. Jah, nende disainisoovid ei pruugi sinu eelistustega kattuda, ent tulemus on kindlasti harukordne ja laps uhke, et ta sai ise otsustada. 

Köök – kodu süda 

Toiduvalmistamise lõhnad ja tahestahtmata kaasnevad aurud tähendavad, et lihtne on jätta köögiaknad paljaks, katta ruloodega või äärmisel juhul tähelepandamatute lühikeste kardinatega. Pikad silmapaistvad kardinad lisavad köögile elegantsus ja teevad olemise hubaseks. Sama kehtib vaiba kohta. See on viimaseks lihviks, kirsiks tordil. Ja vali julgelt suurem lahendus, et see siis ka mõjule pääseks. 

Köögi omapäraks on kappide ja sahtlite rohkus. Tänu sellele saad anda ruumile värskema ilme, kui vahetad välja mööbli käepidemed! See võtab tõesti vaid pool tunnikest, ent värskendus on garanteeritud. Kes ei taha uute käepidemete ostmisele raha kulutada, võib katsetada hoopis käepidemete üle värvimisega. 

Elutuba – koht, kus olla

Ja muidugi elutuba! Koht, kus me oleme ise, naudime meelelahutust ja võõrustame külalisi. Kuigi diivani väljavahetamine mõjub ka kindlasti hästi, siis see ei pruugi olla ühe nädalavahetuse töö. Küll aga leiab kiire muutusevõimaluse seintelt. Otseses mõttes! Võta ette ning kaunista tühjasid seinu peegli, piltide või fotodega.

Piltideks sobivad nii perekondlikud ülesvõtted, laste kunstitoesed kui ka originaaltaiesed. Ära karda valida täpselt neid asju, mis sulle meeldivad. Tegu on siiski ju sinu koduga ning see ei pea vastama kõige karmimate kunstikriitikute nõudmistele.