Uus mängumaa läks hurraaga käima

Rakvere Põhjakeskuse taga ootab kõiki lustima Lääne-Virumaa suurim mängumaa, mis on avatud lausa kuus päeva nädalas ning mõistagi saab seal tähistada laste pidupäevasid.

Liisi Kanna

Mänguhuvilisi ootab suur batuudiala korvpallirõnga ning poroloon kuubikutega täidetud vanniga, kuhu sisse hüpata. Seikluslinnakus on liumäed ja liutorud, kõiksugu ronimisvõimalused ja keerlevad atraktsioonid, samuti õhuhoki ning sedalaadi mänge plaanitakse juurdegi lisada. Pisemad põnnid leiavad tegevust eraldi väikelaste alal, mis on sisustatud kööginurgakese ja muu tarvilikuga. Lisaks on avatud kohvik, kust puhkepausiks head-paremat söögipoolist osta või hoopis möödaminnes kohv kaasa haarata.

Paar nädalat tagasi avatud mängukeskus kannab kõlavat nime –  Hurraa. Ning just selle sõnaga iseloomustasid paiga omanikud Käthlin Mitendorf ja Julia Jelissejeva ka senist kogemust. „Mängumaa läks suure hurraaga käima,“ rõõmustasid naised.

„Tundus, et rahvas väga ootas avamist. Umbes kuu varem hakkasid inimesed ukse taga käima. Kui kõik oli juba puhas ja korras ning me õhtuti majas toimetasime ja omad lapsed siin trallisid, siis ikka väga palju kordi tuldi uksest sisse vaatama,“ muljetas Käthlin.

Kolm peotuba

Kui paljud mängutoad on avatud vaid eelneval broneerimisel, siis Hurraa mängumaa uksed on lustijatele avatud teisipäevast pühapäevani. „Kõik võivad siia tulla, kes vähegi tunnevad ennast lapsemeelsetena,“ julgustas Käthlin.

Sünnipäevapeo tarbeks tuleb ruum siiski mõistagi broneerida. Seda saab mugavalt teha ettevõtte kodulehe broneeringsüsteemi kaudu. Ka kodulehe valmimist ning ühtlasi broneerimisvõimaluse avanemist ootasid kliendid pikisilmi. „Nädala aega enne juba helistati, poes tuttavate tuttavad uurisid. Vahel tundub, nagu oleksime Rakveres IKEA avanud,“ naljatles Käthlin.

Sünnipäevade tähistamiseks leiab Hurraast kolm teematuba – Imedemaa, Seiklustemaa ja Meredemaa. Toa saab kinni panna kolmeks tunniks ning pidulised võivad selle aja vältel vabalt ka mängumaal ringi möllata. Keskuse mänguala on koondatud alumisele korrusele, sünnipäevatoad asuvad üleval. „Just selle eesmärgiga sai maja projekt niimoodi tehtud, et kui soovid privaatsust, paned peotoa klaasuksed kinni, aga samas omad ülevaadet keskuses toimuva üle – kui lõbus on lastel, ega keegi hädas ei ole jne,“ tutvustas Käthlin.

Idee sünnist

Projektide koostamise ning ehitusega läks üsna pikalt aega. Idee mängumaa loomiseks sündis naistel juba üle nelja aasta tagasi, ikka selle põhjal, et oma lastel polnud vahvat mängupaika. „Juba siis oli pilt selge, et lastel ei ole Rakveres tegevust, kohtade valik ürituste korraldamiseks oli kesine,“ sõnas Käthlin.

„Eriti just natuke suuremate laste puhul, oli ainult spordikeskus – iga aasta üks ja sama,“ meenutas Julia, kuidas sünnipäevapeod üksluiseks muutusid.

Mängumaa sooviti rajada Põhjakeskuse lähistele, et vanematel oleks mugav lapsi sinna aega veetma tuua. Kaalumisel oli mitu asukohta, valik langes Põhjakeskuse taga olevale krundile, mille omanikuks oli tol hetkel Rakvere vallavalitsus. „Vald oli väga positiivselt meelestatud ja igati toeks info ning nõuga,“ märkisid naised.

Käthlin, kes on ise ka sisekujundaja, rääkis, et kui näiteks mõningate värvilahenduste valimisega tegeleti jooksvalt ehitustööde ajal, siis detailsema sisu loomisega alustati alles septembris. „Viimased nädala olime siin väga pikad päevad, öösel kaheni välja,“ nentis ta.

Lapsevanem vastutab

Ühtlasi panevadki naised lapsevanematele südamele, et loetaks läbi ja selgitataks järeltulijatele, millised on maja reeglid ja keelud – et ei rikutaks südamega loodud mängumaa sisu ning mõistagi, et müramise käigus ikka ohutust silmas peetaks. „Laps ei vastuta enda eest, teenindaja ei vastuta lapse eest, lapse eest vastutab ainult tema saatja või lapsevanem,“ toonitas Käthlin. „Me ei paku lapsehoiu teenust. Loomulikult meie teenindajad jälgivad lapsi. Kutsuvad korrale, kui vaja, ning abistavad, kui häda käes. Aga vastutuse võtab lapsevanem,“ nentis ta, paludes ühtlasi, et last mängima jättes antaks mängukeskusesse ka vanema kontaktid, juhuks, kui lapsel igatsus peale tuleb või mõni mure on.

Vahva kingiidee

Hurraa mängumaa pakub ka kinkekaarte ning toreda lisana saab sinna juurde soetada omaniku-nimelise joogipudeli. See komplekt peaks iga mudilase silmad särama panema.

Käthlin ja Julia rääkisid, et pudelite disainimise mõte tuli n-ö töö käigus. „Õppisime esimesest päevast, kui meil oli kasutuses veeautomaat ja valged plastiktopsid. Neid oli umbes 500 tükki! Nägime, mis toimus, ja see ei meeldinud meile,“ rääkisid naised, et nii mindi üle kraanivee peale. „Võid tulla oma pudeliga või osta meie kujundusega pudeli. Hoiame loodust ja ei raiska sadu plastiktopse päevas!“

Avapäeval oli mängukeskus huvilisi täis. Fotod: Eva Maria Eevald