Vägivallaennetuse tunnustusauhinna pälvisid kaheksa silmapaistvat tegijat

Ühispilt tänuürituselt. Foto: justiitsministeerium

President Alar Karis ning justiitsminister Kalle Laanet tunnustasid kolmapäeval Viimsi Artiumis inimesi, kes on andnud märkimisväärse panuse vägivallaennetusse Eestis.

Sel aastal seitsmendat korda toimunud tänuüritusel tõsteti esile inimesi, kes on eriliselt silma paistnud võitluses lähisuhtevägivalla, laste ja naiste vastaste kuritegude ning inimkaubanduse vastu ja tegelenud vägivallaennetuse ning ohvrite abistamisega ühiskonnas laiemalt.
President Alar Karis märkis oma sõnavõtus, et vabadus vägivallast on selline vabadus, mis väärib alati kaitsmist. „Vaba olla vägivallast. Vaba olla hirmust, et sind lüüakse. Vaba kiusamisest. Alandusest ja ahistamisest. Ahastusest, et lapsed näevad kodukurjust või tabavad neidki hoobid. Sajad ja tuhanded inimesed tunnevad, et just selle vabaduse puudumine – olla vaba vägivallast –võtab nende elust päikese ja toob sinna norutuse,“ lausus riigipea ning avaldas tänu kõigile, kelle igapäevane töö või hool on märgata abivajajaid, toetada neid, aga ka takistada vägivallatsejaid ja suunata neid paremaks saamise keerulisel teel.

Vabariigi President sõnas, et Eestis suureneb sotsiaalse normina vägivallavaba elu ootus. „Mitte ainult politseinikud ei räägi, et peretüli pole peresisene asi, sama tunnetus kajab vastu ka ühiskonnas. Meie kõigi turvalisus haarab endasse ka vabaduse vägivallast, mis peitub kellegi koduseinte vahele ja peresuhete sisse,“ lausus ta.

Justiitsminister Kalle Laaneti sõnul loeb iga tegu ja inimene, kes aitab seista vägivalla vastu. „Kõik tänased laureaadid on pidanud vägivallaga võitlust vankumatu järjekindlusega. Nad on eeskujuks meile kõigile. Iga päästetud laps, naine, mees, eakas ja iga elus kannapöörde teinud kurjategija on suur väärtus, mille loomisel on tunnustuse saajatel olnud täita suur roll,“ tähendas justiitsminister.

Kokku esitati vägivallaennetuse auhinnale 17 kandidaati, kelle seast tõstis ennetusnõukogu esile 8 laureaati: Arno Lauk, Kaire Talviste, Lea Voltri, Kati Arumäe, Anu Leps, Mari Puniste, Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutus, Margus Veem.

Kuulutaja