Väike lindiskandaal Rakvere volikogus

lindiskandaal jaadla

Rakvere linnavolinik Andres Jaadla nõudis kolmapäevase istungi edasilükkamist, kuni on tagatud istungi salvestamine. Lõpuks soostus ta aseesimehe Aleksandr Holsti salvestava nutiseadmega, kuid ega tal muud valikut olnud ka.

„Mina pole nõus istungit jätkama, kui seda ei lindistata,“ põrutas Jaadla veel enne, kui korraline istung esimese päevakorrapunktini jõudis. „Täna on siin tulised teemad ja ma nõuan, et kõik sõnavõtud salvestataks.“

Rakvere linnavolikogu käib küll koos moodsas Targas Majas ja kasutab juba mõnda aega krõbekalliks maksma läinud mööblit, kuid kõige selle kõrvale mõeldut kaasaegset tehnikat pole veel toimima saadud ja nõnda on viimasel ajal lepitud vaid käsitsi kirjutatud protokolliga. Jaadla soov oli aga ka heli salvestamine.

„Me oleme juba kolm kuud sellest rääkinud, aga tulu ei miskit,“ pahandas Jaadla. „Teeme siis vaheaja, kuni minnakse ja ostetakse kõige lihtsam diktofon!“

Volikogu enamus hääletas Jaadla ettepaneku siiski maha. Eelnevalt oli volinik Roman Kusma pakkunud, et kuna kõigil on nagunii taskus nutiseadmed, siis pandagu mõni neist salvestama. Jaadla pidas sellist ettepanekut enda naeruvääristamiseks, aga kuna hääletamisel jäi vähemusse tema ettepanek teha vaheaeg ja osta diktofon, siis pidigi ta leppima Holsti nutitelefoniga.

Aivar Ojaperv